Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.

Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00

Hyllsystem, teak, Ulferts, 3 underdelar samt 3 bokhyllor med vitrinsektioner, _21259a_8da86a82d081ad7_lg.jpeg
Hyllsystem, teak, Ulferts, 3 underdelar samt 3 bokhyllor med vitrinsektioner,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avlastningsbord, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900, _21903a_8da86acd2f46649_lg.jpeg
Avlastningsbord, skuret fruktträ, jugend, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stol, skuren bok, antagligen Norge, 1700-tal, _21908a_lg.jpeg
Stol, skuren bok, antagligen Norge, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Armstolar, 1 par, rikt skuret och bonat trä, régence-stil, _21913a_lg.jpeg
Armstolar, 1 par, rikt skuret och bonat trä, régence-stil,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Soffa, alm, empire, 1800-talets 1 hälft, _21914a_lg.jpeg
Soffa, alm, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, mahogny med mässingsbeslag, _21916a_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, serveringsvagn, mahogny med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Stolar, 6 st, ljus björk, biedermeierstil, _21917a_lg.jpeg
Stolar, 6 st, ljus björk, biedermeierstil,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kint-Larsen, Tove & Edvard för Seffle Möbelfabrik, soffbord, palisander med 2 utdragbara melaminskivor, _21921a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella", _21932a_lg.jpeg
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä, _21933a_lg.jpeg
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä, _21934a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Opsvik, Peter för Stokke, gungstolar, 1 par, svartlackerat trä, _21935a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485", _21947a_lg.jpeg
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Prydnads/avlastningsbord, palisander med intarsia och mässingslist, _21951a_8da86b3e78a8d9c_lg.jpeg
Prydnads/avlastningsbord, palisander med intarsia och mässingslist,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK