Sommarauktion 2

Fredag 3/7 12.00 - 19.00, lördag 4/7 10.00 - 17.00, söndag 5/7 12.00 - 16.00

Sommarauktion 2
Murillo, Esteban, kopia efter, pastell, _395a_8d816d3a6d3b0b6_lg.jpeg
Murillo, Esteban, kopia efter, pastell,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Ravn, Lars, färglito, _429a_8d816ac3bbd8e91_lg.jpeg
Ravn, Lars, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bojesen, Claus, gouache, _422a_8d816a9ff62a6b3_lg.jpeg
Bojesen, Claus, gouache,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mallow, Lizzi, färglito, _424a_8d816aac46f690f_lg.jpeg
Mallow, Lizzi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Sören, gouache, _458a_8d817524639b778_lg.jpeg
Hansen, Sören, gouache,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wiig Hansen, Svend, linoleumsnitt,_459a_8d81752a909c922_lg.jpeg
Wiig Hansen, Svend, linoleumsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Van Ostade, Adriaen, etsning, _460a_8d817532c54081d_lg.jpeg
Van Ostade, Adriaen, etsning,
Slutpris550 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Henriksen, Mads, akvarell, _462a_8d81753df6f629f_lg.jpeg
Henriksen, Mads, akvarell,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hansen, Roald, olja, _464a_8d81754a16e213a_lg.jpeg
Hansen, Roald, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd fransk (?) konstnär, litografi, _469a_8d817568ce719ed_lg.jpeg
Okänd fransk (?) konstnär, litografi,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Olsson, Kenth, akvarell, _481a_8d81762f3643799_lg.jpeg
Olsson, Kenth, akvarell,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd brasiliansk  eller portugisisk konstnär, 1960-70-tal, olja på papp,_523a_8d81793de36bb45_lg.jpeg
Okänd brasiliansk eller portugisisk konstnär, 1960-70-tal, olja på papp,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gyllenborg, Leonard, olja, _559a_8d8185b48347c1c_lg.jpeg
Gyllenborg, Leonard, olja,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inramad poster, offset, Kal P Dal En Rockmusikal, _560a_8d8185a9689720a_lg.jpeg
Inramad poster, offset, Kal P Dal En Rockmusikal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,_572a_8d81856208d4c1f_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd konstnär, olja, skeppsporträtt, _590a_8d8186c2f2651ad_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, skeppsporträtt,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Orup, Bengt, färglito, _591a_8d8186c40b560df_lg.jpeg
Orup, Bengt, färglito,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, _595a_8d81865dd37f315_lg.jpeg
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning,
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 - 1 200 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _605a_8d818dc5800109d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll, _606a_8d818ddcea43246_lg.jpeg
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt, _607a_8d818de24d7a9da_lg.jpeg
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets mitt, olja,_608a_8d818de7b4aaaf6_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets mitt, olja,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, _618a_8d818e8edfebc68_lg.jpeg
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _621a_8d818eb2f02bca1_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Ölund Hansen, Edvard, olja, _622a_8d818ebb2cf4ba9_lg.jpeg
Ölund Hansen, Edvard, olja,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sternäng, Peter, akvarell, _635a_8d8193808cc7b21_lg.jpeg
Sternäng, Peter, akvarell,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Holm, Åke, färglinoleumsnitt, 2 st, _636a_8d819383fbdd3b5_lg.jpeg
Holm, Åke, färglinoleumsnitt, 2 st,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, litografier, 1 par, _652a_8d819d5db6a68fb_lg.jpeg
Okänd konstnär, litografier, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Adamsson, Bo Åke, färglito, _653a_8d819cfe6b75c1b_lg.jpeg
Adamsson, Bo Åke, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Nils, olja, _657a_8d819cbab957ef4_lg.jpeg
Johansson, Nils, olja,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Wahlström, Rune, olja, _673a_8d819bb8dd0e4e4_lg.jpeg
Wahlström, Rune, olja,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Adami, Valerio, Derrière le Miroir nr 214 1975, _682a_8d819d6b2871142_lg.jpeg
Adami, Valerio, Derrière le Miroir nr 214 1975,
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Riopelle, Jean Paul, Derrière le Miroir nr 208 1974, _683a_8d819e96b0810e4_lg.jpeg
Riopelle, Jean Paul, Derrière le Miroir nr 208 1974,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 3 SEK
Riopelle, Jean Paul, Derrière le Miroir nr 208 1974, _684a_8d819d9add6a0a4_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 3 SEK
Fiedler, Francois, Derrière le Miroir nr 211 1974, _685a_8d819da0f9f7b4f_lg.jpeg
Fiedler, Francois, Derrière le Miroir nr 211 1974,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Derrière le Miroir nr 207 1974, _686a_8d819da4cdc6063_lg.jpeg
Derrière le Miroir nr 207 1974,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bury, Pol, Derrière le Miroir nr 209 1974,_687a_8d819dae9638d65_lg.jpeg
Bury, Pol, Derrière le Miroir nr 209 1974,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Erixson, Sverre, blandteknik,_689a_8d819db715b09e1_lg.jpeg
Erixson, Sverre, blandteknik,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bull Hedlund, Bertil, tusch och blyerts, _692a_8d819dc577bf279_lg.jpeg
Bull Hedlund, Bertil, tusch och blyerts,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kongshammer, Jens, olja, _699a_8d819e230092b23_lg.jpeg
Kongshammer, Jens, olja,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Warhol, Andy, efter honom, mapp med 2 offset (av 6)_713a_8d819f252cb16c4_lg.jpeg
Warhol, Andy, efter honom, mapp med 2 offset (av 6)
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tirén, Johan, kopia efter, olja, _730a_8d81a883e9b46a4_lg.jpeg
Tirén, Johan, kopia efter, olja,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Nordlöw, Eric, akvarell respektive blyerts, _735a_8d81a915ef518a4_lg.jpeg
Nordlöw, Eric, akvarell respektive blyerts,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Johansen, Ejner, olja, _742a_8d81aa7921b3646_lg.jpeg
Johansen, Ejner, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Friis Rask, Jörgen von, olja, motiv med Poul Henningsen (PH) med PH-lampor, _762a_8d81d07cba55872_lg.jpeg
Friis Rask, Jörgen von, olja, motiv med Poul Henningsen (PH) med PH-lampor,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Larsen, Erik, olja, Parismotiv, _757a_8d81d07f3faf365_lg.jpeg
Larsen, Erik, olja, Parismotiv,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Olson, Axel, olja, porträtt, _755a_8d81d088456a3d2_lg.jpeg
Olson, Axel, olja, porträtt,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Tunebo, Lars, gicléetryck med glitter, Barbie Anita,_763a_8d81d08a1ff559b_lg.jpeg
Tunebo, Lars, gicléetryck med glitter, Barbie Anita,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK