601 Vinkanna, sterlingsilver med benhandtag, så kallad Claret Jug, England, George III, 1780-90-tal, vikt 710 gram,
urnformad med uppsvängd hänkel, graverad, oidentifierad adlig crest, otydliga stämplar London, h 32 cm, efterdekorerad, hänkel med limning
Värdering | 3 200 - 3 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |