16 Carl Wilhelmson, (1866-1928), "Segelsömnad"

22165a_8da9b2104629ae1_lg.jpeg
  • 22165a_8da9b2104629ae1_lg.jpeg
  • 22165b_8daa79e1793e967_lg.jpeg
  • 22165c_8daa79e173a85a7_lg.jpeg
  • 22165d_8daa79e174072ff_lg.jpeg
  • 22165e_8daa79e16b204f8_lg.jpeg
  • 22165f_8daa79e16df01a3_lg.jpeg

Olja på pannå. Signerad. På baksida numrerad 585. 27 x 21 cm.

Carl Wilhelmson (1866-1928)

"Sail sewing". Oil on board. Signed. Numbered 585 on the back. 27 x 21 cm

Värdering20 000 - 30 000 SEK

Carl Wilhelmson (1866-1928)
Sweden

I kategori Art