10 Joan Miró, (1893-1983), Plate II (ur serie III)

22158a_8da9b20a719cf43_med.jpeg
  • 22158a_8da9b20a719cf43_sm.jpeg
  • 22158b_8daa7a4bb354952_sm.jpeg
  • 22158c_8daa7a4bb28200b_sm.jpeg
  • 22158d_8daa7a4d5712d00_sm.jpeg

1952-53. Signerad, daterad -53 och numrerad 42/50. Bildyta 24,4 x 31,8 cm

Litteratur: Dupin 89. Något gulnad.

Joan Miró (1893-1983)

”Plate II” (from Series III) 1952-53. Signed and numbered 42/50, 24,4 x 31,8 cm. Slightly yellowed. Bibliography: Dupin 89.

    Värdering20 000 - 30 000 SEK

    Joan Miró (1893-1983)
    Spain

    I kategori Art