15 Karl Isakson, (1878-1922), Stående akt. Osignerad. Olja på duk

22160a_8da9b20ef0f189e_lg.jpeg
  • 22160a_8da9b20ef0f189e_lg.jpeg
  • 22160b_8daa7919dad3b22_lg.jpeg
  • 22160c_8daa7919e216f07_lg.jpeg
  • 22160d_8daa7919df0da3d_lg.jpeg
  • 22160e_8daa7919e3eaa3d_lg.jpeg

64 x 65,3 cm.

På baksida, sterbhusstämpel med intyg av Viggo Madsen och Aage Roose nr 163.

Karl Isakson (1878-1922)

Standing Nude. Oil on canvas. Unsigned. 64 x 65, 3 cm. On the back, the estate stamp certified by Viggo Madsen and Aage Roose, n. 163.

Värdering30 000 - 40 000 SEK

Karl Isakson (1878-1922)
Sweden

I kategori Art