18 Ragnar Sandberg, (1902-1972), "Det blåser upp"

22760a_8daaa18c2733520_med.jpeg
  • 22760a_8daaa18c2733520_sm.jpeg
  • 22760b_8daa391a17477b1_sm.jpeg
  • 22760c_8daa870763b703a_sm.jpeg
  • 22760d_8daa87076339364_sm.jpeg

Signerad med initialer och daterad -35. Spännram dubbelt stämplad 89/RS. 75,5 x 90,5 cm.

Ragnar Sandberg (1902-1972)

”The Wind is Catching On”. Oil on canvas. Signed with initials and dated -35.

The back of the frame is stamped twice 89/RS. 75,5 x 90,5 cm.

    Värdering200 000 - 300 000 SEK

    Ragnar Sandberg (1902-1972)
    Sverige

    I kategori Art