17 Sigrid Hjertén, (1885-1948), Sydfranskt landskap

22164a_8da9b1ff2e07186_lg.jpeg
  • 22164a_8da9b1ff2e07186_lg.jpeg
  • 22164b_8daa790edd36eb9_lg.jpeg
  • 22164c_8daa790ee677649_lg.jpeg
  • 22164d_8daa790ee07ef02_lg.jpeg

Olja på pannå. Signerad. 46 x 55 cm.

Sigrid Hjertén (1885-1948)

Landscape, Southern France. Oil on board. Signed.

46 x 55 cm.

Värdering100 000 - 150 000 SEK

Sigrid Hjertén (1885-1948)
Sweden

I kategori Art