126 Brosch, 18 karat rödguld en-deux-couleurs med infattad granat, ametist och citriner,
senempire, 1800-talets 1 hälft, i form av styvmorsviol, stämplad Johan Petter Hellfors Stockholm (verksam 1817-43), l 23 mm, vikt 1,3 gram, i samtida maroquinetui
Värdering | 900 - 1 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |