278 Signetring, 18 karat rödguld med karneol, sengustaviansk, 1800-talets början, vikt 11,1 gram,
oktogonal med avfasade hörn, oval karneol med initialer GW, stämplad Olof Israel Berggren Stockholm verksam 1807-20, 27 x 21 mm, innerdiameter cirka 24 mm
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |