37 Praktvaser, 1 par, porslin, senempire, 1800-talets 1 hälft, i form av naturalistiskt utformade blomster,

23703a_lg.jpeg
  • 23703a_lg.jpeg
  • 23703b_lg.jpeg
  • 23703c_lg.jpeg
  • 23703d_lg.jpeg
  • 23703e_lg.jpeg

polykrom av kvinnoer och djur i landskap, förgylld dekor, oidentifierad, inpressad signatur AA (Sèvres?), h 43 cm, förgyllning med visst slitage

Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK