Laddar...
Novemberauktion
Novemberauktion söndagen den 27/11 klockan 16.00.
Visning:
Fredag 25/11 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 26/11 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 27/11 klockan 12.00 - 16.00
Lägsta föremålsnummer
- BelysningRensa filter
![Okänd designer, skrivbordslampa, koppar och svartlackerad metall, justerbar_23985a_8dacc871e7a3c4b_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23985-itemimages/23985a_8dacc871e7a3c4b_med.jpeg)
545
Okänd designer, skrivbordslampa, koppar och svartlackerad metall, justerbar
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
![Okänd designer, vägglampa, rödlackerad skärm, böjlig arm i mässing_23983a_8dacc86a1523cbf_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23983-itemimages/23983a_8dacc86a1523cbf_med.jpeg)
546
Okänd designer, vägglampa, rödlackerad skärm, böjlig arm i mässing
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
![Okänd designer för Markslöjd, taklampa, borstat stål, LED med dimmer samt för 3 levande ljus, "Downtown", _24255a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24255-itemimages/24255a_med.jpeg)
555
Okänd designer för Markslöjd, taklampa, borstat stål, LED med dimmer samt för 3 levande ljus, "Downtown",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Hallampa, glas med prismor, 1920-30-tal, 3 ljuspunkter,_24179a_8dace2f21781f89_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24179-itemimages/24179a_8dace2f21781f89_med.jpeg)
575
Hallampa, glas med prismor, 1920-30-tal, 3 ljuspunkter,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
![Taklampa, glas och metall, _24178a_8dace2f1386e43d_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24178-itemimages/24178a_8dace2f1386e43d_med.jpeg)
576
Taklampa, glas och metall,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Takkrona för 5 ljus, mässing med prismor, _24177a_8dace2f03812e09_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24177-itemimages/24177a_8dace2f03812e09_med.jpeg)
577
Takkrona för 5 ljus, mässing med prismor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, 1900-talets mitt, _23639a_8dabfea1c649c3a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23639-itemimages/23639a_8dabfea1c649c3a_med.jpeg)
600
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, 1900-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
![Okänd designer, taklampa, kromad metall med kvadratiska glasprismor_23685a_8dac3dcf7936501_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23685-itemimages/23685a_8dac3dcf7936501_med.jpeg)
619
Okänd designer, taklampa, kromad metall med kvadratiska glasprismor
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Okänd designer för Fagerhult, taklampor, 1 par, vitlackerad metall_23834a_8dacc8ddc6491c5_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23834-itemimages/23834a_8dacc8ddc6491c5_med.jpeg)
747
Okänd designer för Fagerhult, taklampor, 1 par, vitlackerad metall
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![Okänd designer för Bega, vägglampor, 4 st, svartlackerad aluminium_23835a_8dacc8df44ac154_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23835-itemimages/23835a_8dacc8df44ac154_med.jpeg)
748
Okänd designer för Bega, vägglampor, 4 st, svartlackerad aluminium
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
![Okänd designer för Prandina, taklampor, 3 st, krom med frostade glaskupor_23836a_8dace44712e4e4a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23836-itemimages/23836a_8dace44712e4e4a_med.jpeg)
749
Okänd designer för Prandina, taklampor, 3 st, krom med frostade glaskupor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
![Fagerlund, Carl för Orrefors lampfot, glas med metallfäste, _23839a_8dac8b15da96b6a_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/23839-itemimages/23839a_8dac8b15da96b6a_med.jpeg)
750
Fagerlund, Carl för Orrefors lampfot, glas med metallfäste,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, mässing och frostat glas, _24378a_8dacee2c23b88ad_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24378-itemimages/24378a_8dacee2c23b88ad_med.jpeg)
765
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, mässing och frostat glas,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
![Bordslampor, 1 par + 1, pressglas, 1900-talets 2 hälft, _24379a_8dacee2dbb2a48b_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24379-itemimages/24379a_8dacee2dbb2a48b_med.jpeg)
766
Bordslampor, 1 par + 1, pressglas, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
![Taklampa, marmorerad plast med blyinfattning, _24381a_8daceea393ab8a6_lg.jpeg](https://hallands.media.skeleton.bbys.io/24381-itemimages/24381a_8daceea393ab8a6_med.jpeg)
768
Taklampa, marmorerad plast med blyinfattning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
![](https://images.prismic.io/skeleton-hallandsauktionsverk/82bea599-bc8d-481f-9c3c-11a015218298_white+logo.png?auto=compress,format)
KONTAKT
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. 035-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Öppettider 14-17 varje helgfri vardag
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.