Julauktion söndagen den 18/12 klockan 16.00

Fredag 16/12 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 17/12 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 18/12 klockan 12.00-16.00

Okänd designer, vägglampa, rödlackerad skärm, böjlig arm i mässing_25079a_lg.jpeg
Okänd designer, vägglampa, rödlackerad skärm, böjlig arm i mässing
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Atelje Lyktan, golvlampor, 2 st,  trä med fot i grålackerad metall, justerbar höjd, modell 2020_24589a_8dad9338cb787c0_lg.jpeg
Okänd designer för Atelje Lyktan, golvlampor, 2 st, trä med fot i grålackerad metall, justerbar höjd, modell 2020
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Atelje Lyktan, bordslampor, 3 st,  trä med fot i grålackerad metall, modell 2024_24590a_8dad933a47794f2_lg.jpeg
Okänd designer för Atelje Lyktan, bordslampor, 3 st, trä med fot i grålackerad metall, modell 2024
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor, 1900-talets mitt, _25097a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Penselvas, porslin, Kina, 1900-tal, _24424a_8dad46966e5e927_lg.jpeg
Penselvas, porslin, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk (?) designer, golvlampa, palisander och mässing, _24430a_8dade95bd6bc182_lg.jpeg
Okänd dansk (?) designer, golvlampa, palisander och mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, bordslampa, stengods med mässingsmontage, dekor i brun harpälsglasyr, signerad, total h 35 cm, sladd saknas_25124a_8dade8470972b0a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, taklampa, teak med 2 vita glaskupor, justerbar_25146a_8dadea38c4fdd95_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa, röd-, grön-, gul- och vitlackerad metall, modellnummer T101, dia 48 cm, med sladdhiss_25159a_8dadeaaefcd5550_lg.jpeg
Okänd designer för Belid, taklampa, röd-, grön-, gul- och vitlackerad metall, modellnummer T101, dia 48 cm, med sladdhiss
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gantzel-Boysen, Bent för IKEA, taklampa, lackerad metall, "Duett", 1970-tal, etikettmärkt, h 22 cm_25176a_8dadebbdd0ba417_lg.jpeg
Gantzel-Boysen, Bent för IKEA, taklampa, lackerad metall, "Duett", 1970-tal, etikettmärkt, h 22 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, taklampa, krom med glaskupa, denna med geometrisk dekor, art-déco/funkis, omkring 1930, h 53 cm, slitage_25178a_8dadebc9e451326_lg.jpeg
Okänd designer, taklampa, krom med glaskupa, denna med geometrisk dekor, art-déco/funkis, omkring 1930, h 53 cm, slitage
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Belid, taklampa,aluminium,  dia 43 cm, med sladdhiss_25160a_8dadeaafb3c4bd4_lg.jpeg
799
Okänd designer för Belid, taklampa,aluminium, dia 43 cm, med sladdhiss
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK