106 Kaminur, bronserad metall (brons?) och alabaster, Frankrike, ny-Louis XVI, 1800-talets 2 hälft, urtavla signerad G. Philippe Palais Royal 66-67, verket signerat Japy Frères, h 44 cm,

25984a_8db0a9845984d8a_med.jpeg
  • 25984a_8db0a9845984d8a_sm.jpeg
  • 25984b_8db0a984591f065_sm.jpeg
  • 25984c_8db0a9845afa4ba_sm.jpeg
  • 25984d_8db0a9845225b0c_sm.jpeg
  • 25984e_8db0a98466137e9_sm.jpeg
  • 25984f_8db0a9845514cfe_sm.jpeg

senare bronsering, , någon spricka i alabaster

    Värdering900 - 1 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK