Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Smyckegarnityr, 5 delar, förgylld mässing med böhmiska granater,; 2 brocher, collier, armband samt hängsmycke_27161a_8db2a2d919ffa4e_lg.jpeg
Smyckegarnityr, 5 delar, förgylld mässing med böhmiska granater,; 2 brocher, collier, armband samt hängsmycke
Slutpris1 900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Smyckegarnityr, 4 delar, silver med markasiter och spineller (?), 2 örhängen, collier samt brosch, svenska importsämplar_27162a_8db2a2da21456ab_lg.jpeg
Smyckegarnityr, 4 delar, silver med markasiter och spineller (?), 2 örhängen, collier samt brosch, svenska importsämplar
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti smycken, bijouterier mm, delvis silver_27181a_8db2ac9bcb4857c_lg.jpeg
Stort parti smycken, bijouterier mm, delvis silver
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
6 delar silverbestick, Olga, stämplade GAB Eskilstuna, säljes till förmån för Kattfotens katthem_27183a_8db2ac5f647273b_lg.jpeg
6 delar silverbestick, Olga, stämplade GAB Eskilstuna, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
2 delar silver, halsband samt armlänk, denna med markasiter, längd 40 resp 19 cm_27194a_8db2ac6f1c11d8c_lg.jpeg
2 delar silver, halsband samt armlänk, denna med markasiter, längd 40 resp 19 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Attling, Efwa, egen verkstad, hänge med kedja, silver, "Kärlek"_27193a_8db2ac6dcd35749_lg.jpeg
Attling, Efwa, egen verkstad, hänge med kedja, silver, "Kärlek"
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti skedar, silver, total vikt 230 gram_27192a_8db2ac70a93b47d_lg.jpeg
Parti skedar, silver, total vikt 230 gram
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Theskedar, 14 st, silver, stämplade Finland 1986, total vikt 190 gram, medföljer etui_27190a_8db2ac74e155ab1_lg.jpeg
Theskedar, 14 st, silver, stämplade Finland 1986, total vikt 190 gram, medföljer etui
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld, snöstjärneformade, vardera med 7 facettslipade diamanter, dia 9 mm, total vikt 3 gram_27189a_8db2ac738116a8c_lg.jpeg
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld, snöstjärneformade, vardera med 7 facettslipade diamanter, dia 9 mm, total vikt 3 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Collierer, 3 st, korall respektive (sötvatten?)pärlor_27229a_8db2aee7d9e6a96_lg.jpeg
Collierer, 3 st, korall respektive (sötvatten?)pärlor
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Omega, 33 x 26 cmtotal vikt 58 gram, län med smärre bristning_27232a_8db2af1c1133f89_lg.jpeg
Damarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Omega, 33 x 26 cmtotal vikt 58 gram, län med smärre bristning
Slutpris17 000 SEK
Värdering16 000 - 17 000 SEK
Damarmbandsur, 18 karat rödguld, Michel Herbelin Paris, 15 x 15 mm, medföljer länk i förgyllt stål_27233a_8db2af1d0fb8dcd_lg.jpeg
Damarmbandsur, 18 karat rödguld, Michel Herbelin Paris, 15 x 15 mm, medföljer länk i förgyllt stål
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, l 50 cm, vikt 10,2 gram_27234a_8db2af1e1b76200_lg.jpeg
Halskedja, 18 karat rödguld, l 50 cm, vikt 10,2 gram
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Colier, odlade, doserande pärlor med silverlås, l 50 cm_27235a_8db2af1f8f9a3bd_lg.jpeg
Colier, odlade, doserande pärlor med silverlås, l 50 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken, bijouterier, klockor mm, någon del silver_27258a_8db2b8ef886dff7_lg.jpeg
Parti smycken, bijouterier, klockor mm, någon del silver
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brosch, emaljerat och guillocherat silver, dekor i vitt, stämplad Aksel Holmsen Sandefjord, dia 4,5 cm_27259a_8db2b8f07019ba7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Brosch, 900/1000 silver med cabochonslipade turkoser, islamiskt kulturområde, kalligrafisk text "Allah Akbar", dia 4 cm_27279a_8db2bafddac3210_lg.jpeg
Brosch, 900/1000 silver med cabochonslipade turkoser, islamiskt kulturområde, kalligrafisk text "Allah Akbar", dia 4 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Punschmuggar, 6 st, silver, stämplade Ceson Göteborg, diameter 6,5 cm, i etui, vikt 185 gr_27298a_8db2c7b6fcf26a4_lg.jpeg
Punschmuggar, 6 st, silver, stämplade Ceson Göteborg, diameter 6,5 cm, i etui, vikt 185 gr
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27291a_8db2c7b5ac1c30e_lg.jpeg
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Guldmynt, 20 Francs, Belgien Leopold I1865, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27297a_8db2c7b45ad283d_lg.jpeg
Guldmynt, 20 Francs, Belgien Leopold I1865, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Guldmynt, 1 Sovereign, Storbritannien Viktoria 1887, 7,98 gram 916/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27300a_8db2c7b2f756bc9_lg.jpeg
Guldmynt, 1 Sovereign, Storbritannien Viktoria 1887, 7,98 gram 916/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 600 - 3 800 SEK
Guldmynt, 20 Francs, Frankrike, Napoleon III, 1863, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions_27301a_8db2c7afc3ae2ef_lg.jpeg
Guldmynt, 20 Francs, Frankrike, Napoleon III, 1863, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK