Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Okänd konstnär, 1800-tal, olja, italienskt landskap med kloster,_955a_8d82b05460dd7bb_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, italienskt landskap med kloster,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, litografier, 1 par, _959a_lg.jpeg
Okänd konstnär, litografier, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt, _964a_lg.jpeg
Bengtsson, Bror Edvin, olja, skeppsporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja, _966a_8d82b1000ddf517_lg.jpeg
Okänd italiensk konstnär, 1800-tal, olja,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _967a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd brasiliansk  eller portugisisk konstnär, 1960-70-tal, olja på papp,_976a_lg.jpeg
Okänd brasiliansk eller portugisisk konstnär, 1960-70-tal, olja på papp,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lawes, Harold, akvareller, 2 st, _980a_lg.jpeg
Lawes, Harold, akvareller, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Görg, Jürgen, färglito, _981a_lg.jpeg
Görg, Jürgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Kullrich, Gustav, olja, interiör, _982a_lg.jpeg
Kullrich, Gustav, olja, interiör,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,_983a_lg.jpeg
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ring, Ragnar, olja, stilleben, _985a_8d82cb4a88587e6_lg.jpeg
Ring, Ragnar, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt, _986a_8d82cb67d87c239_lg.jpeg
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap, _987a_lg.jpeg
Brygge, Hans, olja, hästar i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild, _989a_lg.jpeg
Heiring, Harald, olja, sydländsk gatubild,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Brunsden, John, akvatint, _993a_lg.jpeg
Brunsden, John, akvatint,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, _995a_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Crafoord, Georg, olja, Blå Skog_997a_8d82cc08d94e24f_lg.jpeg
Crafoord, Georg, olja, Blå Skog
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Hardaga, Tarek, olja med applikationer, komposition med hus mm, _999a_8d82cc3ba9e5d08_lg.jpeg
Hardaga, Tarek, olja med applikationer, komposition med hus mm,
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg, _1011a_8d82cc17e0e192f_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hickman, Nathaniel, olja, stilla ålandskap, _1013a_8d82cc063980703_lg.jpeg
Hickman, Nathaniel, olja, stilla ålandskap,
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Svipdag, Elin, olja, Efter Frostnatt - Löven, Livets Vandring, _1038a_8d82cca0d77b038_lg.jpeg
Svipdag, Elin, olja, Efter Frostnatt - Löven, Livets Vandring,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Johansson, Lars (Lasse), olja, surrealistisk komposition, _1039a_8d82ccab2e7e11a_lg.jpeg
Johansson, Lars (Lasse), olja, surrealistisk komposition,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Conrad, Hermann, olja, fartyg till havs, _1040a_8d82cca2254c143_lg.jpeg
Conrad, Hermann, olja, fartyg till havs,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Qvarsebo, Michael, olja, komposition med trollslända, _1046a_8d82d4d41acd85d_lg.jpeg
Qvarsebo, Michael, olja, komposition med trollslända,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv, _1047a_8d82d4d57954311_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Hafström, Thomas, olja, komposition med mun_1048a_8d82d4d6987c091_lg.jpeg
Hafström, Thomas, olja, komposition med mun
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Huss Wallin, Mona, färglito, komposition med insekter_1049a_8d82d4d7ab90cc5_lg.jpeg
Huss Wallin, Mona, färglito, komposition med insekter
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen_1050a_8d82d4d8ff4af69_lg.jpeg
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Egnell, Sven Erik, olja, komposition, _1072a_8d82d7ff510f48e_lg.jpeg
Egnell, Sven Erik, olja, komposition,
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition, _1073a_8d82d80242ec738_lg.jpeg
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Reuterswärd, Oscar, färglito, omöjlig komposition, _1074a_8d82d803aaf2680_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Fagerström, Hans, olja, Vinterstrand, _1075a_8d82d8049c11772_lg.jpeg
Fagerström, Hans, olja, Vinterstrand,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Johansson, Nils, olja, fiskebodar i skymning, _1076a_8d82d805802053d_lg.jpeg
Johansson, Nils, olja, fiskebodar i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Jonsson, Gösta, olja, _1078a_8d82d8b97fa47d5_lg.jpeg
Jonsson, Gösta, olja,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll, _1113a_8d82da38e9333b2_lg.jpeg
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning, _1160a_8d82e3c3c3a182a_lg.jpeg
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti, _1161a_8d82e3c9dd53606_lg.jpeg
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, gårdsinteriör, _1162a_8d82e3cb54bc241_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, gårdsinteriör,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde, _1163a_8d82e43d4f61fc1_lg.jpeg
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Hansen, Marie, akvarell, klunkeinteriör, signerad, _1164a_8d82e7082a86bf5_lg.jpeg
Hansen, Marie, akvarell, klunkeinteriör, signerad,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med betande får, _1165a_8d82e4881df6707_lg.jpeg
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med betande får,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snusande man, _1166a_8d82e48681ecfa8_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, snusande man,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap, _1167a_8d82e4854878dd1_lg.jpeg
Jespersen, Henrik, olja, berglandskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning, _1169a_8d82e482cfdc501_lg.jpeg
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Lundbohm, Sixten, gouache på papper klistrad på pannå, stadsvy, _1171a_8d82e558bbd2142_lg.jpeg
Lundbohm, Sixten, gouache på papper klistrad på pannå, stadsvy,
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition, _1172a_8d82e55a6555fd3_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färglito, figurkomposition,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Melbye, Anton, akvarell, skymningslandskap, signerad och daterad 1851, _1173a_8d82e55cc5a8e03_lg.jpeg
Melbye, Anton, akvarell, skymningslandskap, signerad och daterad 1851,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hansen, Björn T, parti etsningar, cirka 20 stycken, delvis kolorerade, _1174a_8d82e55f3048222_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK