Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer, _1175a_8d82e561738b74f_lg.jpeg
Lawes, Harold, akvarell, engelsk kustlandskap med personer,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez, _1176a_8d82e563dfe75be_lg.jpeg
Mac Ardell, James efter Eccardt, Johann Aegidius, mezzotint, Mr Leviez,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Duncan, Edward efter Huggins, William John, akvatint och linjeetsning, The Archimedes Steamer, _1177c_8d82e5666ca7a40_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd holländsk konstnär, 18-1900-tal, olja, kanalparti i skymning, _1178a_8d82e5689048d4c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,_1179a_8d82e56da70b894_lg.jpeg
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kiaerschou, Christian Frederik, efter honom, litografi, handkolorerad, Norsk Prospect, _1180a_8d82e571d6d4b9c_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant, _1181a_8d82e5737efd932_lg.jpeg
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd italiensk konstnär, sekelskiftet 1900, relief, skuret och bemålat trä, Morte di Turiddu.. _1214a_8d82e66df6dab1d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft, _1223a_8d82e6946ce6770_lg.jpeg
Kopparstick, 4 st, handkolorerade, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild, _1224a_8d82e68ad1a1f51_lg.jpeg
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad, _1225a_8d82e68bf756a01_lg.jpeg
Lundgren, Thyra, blyerts, stående akt, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad, _1238a_8d82e6de1974300_lg.jpeg
Larsson, Torsten, oljemålningar 2 st, Stenhuggeriet respektive Västra stranden, Halmstad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition, _1239a_8d82e6e32e9649a_lg.jpeg
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos, _1240a_8d82e7099f53800_lg.jpeg
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world, _1241a_8d82e70b6c5fb30_lg.jpeg
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal, _1242a_8d82e70c9d02301_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 400 SEK
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström, _1248a_8d82ee54a477e61_lg.jpeg
Barnekow, Elisabeth, olja, Stockholms Slott och ström,
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap, _1249a_8d82ee4a317fcc2_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, storspovar i landskap,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning, _1259a_8d82ee92d8deede_lg.jpeg
Godchaux, Emile, olja, kustparti i skymning,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Krüger, Einar, olja, _1277a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,_1278a_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _1279a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _1281a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, _1282a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _1283a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,_1288a_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _1302a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll, _1303a_lg.jpeg
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, 4 st,_1307a_8d82ef7ad04a81a_lg.jpeg
Claesson (Roempke), Ilse, textiltryck, 4 st,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap, _1308a_8d82f05a89e9357_lg.jpeg
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus, _1309a_8d82f05bf4c3e0f_lg.jpeg
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Baj, Enrico, färgetsning, general, ur "Dames et Généraux" 1963, _1331a_8d82f0ec06ddaa6_lg.jpeg
Baj, Enrico, färgetsning, general, ur "Dames et Généraux" 1963,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lundin, Alvar, olja, sydländsk stadsbild, _1332a_8d82f102109057d_lg.jpeg
Lundin, Alvar, olja, sydländsk stadsbild,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Thorén, Esaias, olja, kubistiskt landskap, _1333a_8d82f0f8e4c5cd2_lg.jpeg
Thorén, Esaias, olja, kubistiskt landskap,
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Lidberg, Sven, färglito, Vaxholmsbåtarna, signerad och numrerad 69/280, _1334a_8d82f0ffe2f2eb0_lg.jpeg
Lidberg, Sven, färglito, Vaxholmsbåtarna, signerad och numrerad 69/280,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hansen, Björn T, olja, Ti Bautastene, _1336a_8d82f0f7b79e7d6_lg.jpeg
Hansen, Björn T, olja, Ti Bautastene,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jonson, Alvar, olja, Båtar i hamn, signerad, _1337a_8d82f12045d1bb8_lg.jpeg
Jonson, Alvar, olja, Båtar i hamn, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad, _1338a_8d82f149c205b4f_lg.jpeg
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Andersson, Ragnar, olja, hus i landskap, _1339a_8d82f14b98a1d46_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja, hus i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jaworska, Danka, färglito, komposition, _1340a_8d82f14e328509d_lg.jpeg
Jaworska, Danka, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Lang, Marika, färglito, Gondoljärerna, _1341a_8d82f147744d65f_lg.jpeg
Lang, Marika, färglito, Gondoljärerna,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Teutsch, Günther, färglito, Kvällsbelysning, _1342a_8d82f1373b0cc04_lg.jpeg
Teutsch, Günther, färglito, Kvällsbelysning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kopparstick, 15 st,_1376a_8d82f317be4ebcb_lg.jpeg
Kopparstick, 15 st,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tryck, 8 st, _1378a_8d82f29e83df7d0_lg.jpeg
Tryck, 8 st,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olsson Sanda, Erik, färglito, _1392a_lg.jpeg
Olsson Sanda, Erik, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Agnell, Olle, etsning, _1395a_lg.jpeg
Agnell, Olle, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito, _1396a_lg.jpeg
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,_1397a_lg.jpeg
Boczewska, Maria, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK