36 Flintlåspistol, Spanien/Balkan, 1700-tal, valnötsstock med silverinkrusteringar, pipa signerad G Fernandez (Geromino F, Madrid, verksam1690-1727), lås med svårtydd signatur, längd 47 cm,

32421a_8dbc40f701211f9_med.jpeg
  • 32421a_8dbc40f701211f9_sm.jpeg
  • 32421b_8dbc40f70d6925a_sm.jpeg
  • 32421c_8dbc40f71da82d0_sm.jpeg
  • 32421d_8dbc40f72d588fc_sm.jpeg

förstärkningar i bleckplåt

    Värdering4 200 - 4 400 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK