1 Studsare, flintlås, Danmark Louis XV, omkring 1750, lås signerat Valentin Marr Köpenhamn (1696-1786), oktogonal, damaskerad pipa med guldinkrusteringar, brännförgyllda rörkor, sidobleck, varbygel och

36338a_8dc28a5ad530607_med.jpeg
  • 36338a_8dc28a5ad530607_sm.jpeg
  • 36338b_8dc28a5ae21c0d6_sm.jpeg
  • 36338c_8dc28a5af2bd6cc_sm.jpeg
  • 36338d_8dc28a5b3194632_sm.jpeg
  • 36338e_8dc28a5b52190a8_sm.jpeg
  • 36338f_8dc28a5b6fe4cec_sm.jpeg
  • 36338g_8dc28a5b9593e11_sm.jpeg
  • 36338h_8dc29762c3ba227_sm.jpeg

kolvkappa, munbleck i horn, kolv med skuren akantusdekor, l 110 cm, senare laddstake, kolv med lagning

    Värdering6 000 - 7 000 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK