106 Höglund, Erik, för Strömbergshyttan, skulptur/vas, "Tjur", polykrom underglasyrdekor,
signerad, daterad 1997 samt märkt LP (Leif Persson), HG (Håkan Gunnarsson) samt MA (Mikael Axenbrant), h 20,5 cm
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |