Qvarsebo, Mikael, olja, kattansikte, signerad, 16 x 21 cm, monterad på sparbössa (!) i plexiglas,_2366a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Rex, Göte, olja, surrealistisk komposition, _2368a_8d8527120cd5f45_lg.jpeg
Rex, Göte, olja, surrealistisk komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Lockbete", _2370a_8d85270fd60cff0_lg.jpeg
Månsson, Mats, färglito, "Lockbete",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild", _2371a_8d85270ead8c8db_lg.jpeg
Erixon, G Ingemar, olja, "Skånebild",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Persson, Ove, olja, "Före hemfärden", _2376a_8d8527bb4a33753_lg.jpeg
Persson, Ove, olja, "Före hemfärden",
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Jonson, Sven, färglito, Avfärden från Kalypso, _2377a_8d8527b9fd0b775_lg.jpeg
Jonson, Sven, färglito, Avfärden från Kalypso,
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Romberg, Erik Jacob, minnestavla, akvarell och tusch, Minne av födelsedagen Lotta Iwersson född den 12 Juli 1860, _2387a_8d8533bf1ee77e0_lg.jpeg
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Westberg, Birgitta, färglito, Förvandling II: Röd, signerad och numrerad 151/200, _2389a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 30 SEK
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis, _2399a_lg.jpeg
Wessel-Fougstedt, Erik, linoleumsnitt, Metropolis,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,_2401a_lg.jpeg
Simony Jensen, Oluf, olja, ostronätande munk,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Aizpiri, Paul, färglito, kanalparti från Venedig med St Markuskatedralen i fonden, _2402a_8d854098aaace3a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matheson, Fredrik, olja, Bekken, _2409a_8d85409e99addb1_lg.jpeg
Matheson, Fredrik, olja, Bekken,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Strid, Hardy, epoxiemalj, Händelse i landskap, _2412a_8d8540baeca84e9_lg.jpeg
Strid, Hardy, epoxiemalj, Händelse i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, akryl, Himmel, bomber och barnsligt hus, _2413a_8d8540b1215556a_lg.jpeg
Strid, Hardy, akryl, Himmel, bomber och barnsligt hus,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, epoxyemalj, Kvarnar som mal, _2414a_8d8540ab6751494_lg.jpeg
Strid, Hardy, epoxyemalj, Kvarnar som mal,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Strid, Hardy, färglinoleumsnitt, komposition, signerad, daterad 1955 och numrerad 2/6 II, _2423a_8d8540cc7eeb4e3_lg.jpeg
Strid, Hardy, färglinoleumsnitt, komposition, signerad, daterad 1955 och numrerad 2/6 II,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, komposition med drakar,  signerad med hälsning,_2426a_8d854127fa95bec_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, komposition med drakar, signerad med hälsning,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 177/500, _2427a_8d854125da666a2_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 177/500,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 302/400,_2428a_8d8541235f59d2b_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 302/400,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,  signerad med hälsning och numrerad 169/500, _2429a_8d854120c83a883_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition, signerad med hälsning och numrerad 169/500,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Lars "Lasse", olja, Karlsrovägen, Halmstad - utsikt från konstnärens balkong,_2440a_8d854152554a855_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Frifarare, Arne, olja, komposition med medeltida stad, signerad,_2441a_8d8541537ba577f_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Persson Digman, Greta, batik, dekor av personer och djur i landskap,_2448a_8d854154b55bb0e_lg.jpeg
Persson Digman, Greta, batik, dekor av personer och djur i landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Bernadotte, Sigvard, pastellkrita, blomma och mal, signerad och daterad -92, _2485a_8d854dabeaceefc_lg.jpeg
Bernadotte, Sigvard, pastellkrita, blomma och mal, signerad och daterad -92,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Snellman, Tauno, olja, fäbodar, _2555a_8d856593feb46f0_lg.jpeg
Snellman, Tauno, olja, fäbodar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, blyertsteckning, dubbelsidig, kvinna på parkbänk, osignerad, _2557a_8d8565977641c6e_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, blyertsteckning, dubbelsidig, kvinna på parkbänk, osignerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gregers Rasmussen, Alfred, olja, motiv från Bornholm,_2562a_8d85660759a515d_lg.jpeg
Gregers Rasmussen, Alfred, olja, motiv från Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Monies, David, tillskriven, tuschlavering, flicka med dockhuvud, 1800-talets mitt, _2567a_8d85661068a029e_lg.jpeg
Monies, David, tillskriven, tuschlavering, flicka med dockhuvud, 1800-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rugendas, Kristian efter Rugendas, Georg Phillipp, , mezzotinter 2 st, bataljscener från Venedig respektive Augsburg,_2569a_8d85664d5fd217f_lg.jpeg
Rugendas, Kristian efter Rugendas, Georg Phillipp, , mezzotinter 2 st, bataljscener från Venedig respektive Augsburg,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, 1800-tal, kvinna vid hus, _2570a_8d8566593da0c0a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, 1800-tal, kvinna vid hus,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schou, Sigurd, olja, Faustinas tempel i Villa Borghese, _2571a_8d856651f2a39ae_lg.jpeg
Schou, Sigurd, olja, Faustinas tempel i Villa Borghese,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schou, Sigurd, olja, "Sommerlandskab ved Skanderborgegnen", _2572a_8d8566534247b5e_lg.jpeg
Schou, Sigurd, olja, "Sommerlandskab ved Skanderborgegnen",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Potter, Paulus, etsning, ko vid staket, ur serien Kor och tjurar från 1650, pappersstorlek 11 x 14 cm_2573a_8d856654478a3e7_lg.jpeg
Potter, Paulus, etsning, ko vid staket, ur serien Kor och tjurar från 1650, pappersstorlek 11 x 14 cm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Strid, Hardy, akryl, "Lövat", _2578a_8d858b9520f9a75_lg.jpeg
Strid, Hardy, akryl, "Lövat",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Johansson, Nils, olja, "Efter sommaren", _2579a_8d858b97472dc4e_lg.jpeg
Johansson, Nils, olja, "Efter sommaren",
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Andersson, Ragnar, olja, strandbild, signerad och daterad 1994, _2580a_8d858b9a1ca3884_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja, strandbild, signerad och daterad 1994,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "Öppet Landskap", signerad och daterad 2007 (?),_2581a_8d858b9c662cc55_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja, "Öppet Landskap", signerad och daterad 2007 (?),
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Andersson, Ragnar, olja,"Röd blomma", signerad och daterad 82,_2582a_8d858b9e425d6ca_lg.jpeg
Andersson, Ragnar, olja,"Röd blomma", signerad och daterad 82,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Andersson, Ragnar, olja, "I kostallet", signerad och daterad 82,_2583a_8d858bb45cef237_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lundwall, Bo, färglito, vinterlandskap med räv vid gärdsgård, _2595a_8d858c0004a0cdb_lg.jpeg
Lundwall, Bo, färglito, vinterlandskap med räv vid gärdsgård,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hatz, Felix, olja, "Vegetation i blåst" - motiv från Stenhuggeriet, Halmstad, _2603a_8d858c07dd45159_lg.jpeg
Hatz, Felix, olja, "Vegetation i blåst" - motiv från Stenhuggeriet, Halmstad,
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Wikström, Örjan, färglito, figurkomposition, _2604a_8d858c08d29df19_lg.jpeg
Wikström, Örjan, färglito, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad, _2632a_lg.jpeg
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gianni, Maria, gouache, utsikt från Baia över Neapel med Vesuvius i fonden, signerad,_2636a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gianni, Maria, gouache, utsikt från Procisa över Neapel med Vesuvius i fonden, signerad,_2637a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gianni, Maria, gouache, utsikt från Quartieri Spagnoli över Neapel med Vesuvius i fonden, signerad,_2638a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Aguila y Acosta, Adolfo, olja, en spansk skönhet, signerad Cadiz och daterad 1909,_2639a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Aguila y Acosta, Adolfo, olja, en spansk skönhet, signerad Cadiz och daterad 1909,_2640a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK