Modelljärnväg, Märklin Delta 2915, lok 89 006, vagnar, räls, transformator mm_2774a_8d85e2ba2af1cfe_lg.jpeg
Modelljärnväg, Märklin Delta 2915, lok 89 006, vagnar, räls, transformator mm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bilhjälm, rotting och flätad rot (?), 1900-talets mitt, _2775a_8d85e2d50c9f744_lg.jpeg
Bilhjälm, rotting och flätad rot (?), 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Modellok samt vagnar, Märklin; lok 3029 samt 4 vagnar, _2776a_8d85e2bb631bf89_lg.jpeg
Modellok samt vagnar, Märklin; lok 3029 samt 4 vagnar,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brandbilar, 4 st, litograferad metall respektive plast; Scania R-serie, Nylint  Ford Rescue Pumper, Fire Truck International samt Nakayama Fire Dept_2777a_8d85e2b29f205c1_lg.jpeg
Brandbilar, 4 st, litograferad metall respektive plast; Scania R-serie, Nylint Ford Rescue Pumper, Fire Truck International samt Nakayama Fire Dept
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gnistskydd, mässing, sekelskiftet 1900, dekor av klot, _2778a_8d85e2a848405bd_lg.jpeg
Gnistskydd, mässing, sekelskiftet 1900, dekor av klot,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Banjobarometer, pyramidmahogny med intarsia, England, 1800-talets 2 hälft,_2779a_8d85e29771d67bc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, kalksten eller travertin, _2787a_lg.jpeg
Skulptur, kalksten eller travertin,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,_2790a_8d85e398af33435_lg.jpeg
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, bronserat stuck och pastellage, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, dekor av vinblad och -druvor, _2795a_8d85e4185ebb665_lg.jpeg
Väggspegel, bronserat stuck och pastellage, senempire, 1800-talets 1 hälft eller mitt, dekor av vinblad och -druvor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, sparbössa, delvis bemålat stengods, 'Sträng',_2799a_8d85e3f7ad4bb7a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, nysilver, _2810a_8d85e449a397df3_lg.jpeg
Okänd designer för GAB, ljusstakar, 1 par, nysilver,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,_2818a_lg.jpeg
Lavalampa, metall och glas, TP, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kepsar, 5 st, textil och läder, 1900-tal, _2823a_8d85e4c5e322b96_lg.jpeg
Kepsar, 5 st, textil och läder, 1900-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti julgransprydnader mm, förgylld metall, Georg Jensen,_2824a_8d85e4c6d2b2359_lg.jpeg
Parti julgransprydnader mm, förgylld metall, Georg Jensen,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
De Poli, Paolo (& Gio Ponti?), vas, emaljerad koppar, hamrad yta, dekor i violett, _2825a_8d85e4c80297fa2_lg.jpeg
De Poli, Paolo (& Gio Ponti?), vas, emaljerad koppar, hamrad yta, dekor i violett,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Vindflöjel med tornhuv, smide och plåtklätt trä, sekelskiftet 1900, dekor av tupp, _2835a_8d85f02f66515a2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Vällingklocka, gjutjärn med träbom, 1800-talets mitt, _2836a_8d85f030ce4e693_lg.jpeg
Vällingklocka, gjutjärn med träbom, 1800-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Gastuber till gassvets, 2 st, acetylen respektive syrgas, friköpta, i transportkärra,_2837a_8d85f032433d850_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original, _2838a_8d85f033a91a31f_lg.jpeg
Munstycken till gassvets, AGA X11 Original,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Parti tillbehör till gassvets; brännarmunstycken, klocka mm,_2839a_8d85f034b021db0_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Docka med porslinshuvud och textilkropp, 1800-talets 2 hälft, _2849a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Lockask, skuren soapstone, Kina, 1900-tal, genombrutet lock med dekor av drake och Shou-tecken, bottendel med löst lock, även detta med Shou-tecken, _2850a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti modern design; bricka Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, salt- och pepparkvarn, Erik Nissen, _2872a_8d85f15601c13eb_lg.jpeg
Parti modern design; bricka Josef Frank för Firma Svenskt Tenn, salt- och pepparkvarn, Erik Nissen,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Englesson, Staffan, ljusstakar, 3 st, krom, stämpelsignerade, _2875a_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal. _2876a_lg.jpeg
Sängvärmare, koppar med svärtat träskaft, 1800-tal.
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sovelfat, trä, 1700-tal, ovalt, signerat ES samt med bomärke,_2882a_8d85f1538cb1f82_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Gästabudsfat, trä, 17-1800-tal, _2883a_8d85f1522b83139_lg.jpeg
Gästabudsfat, trä, 17-1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti äldre allmogeföremål, trä, smide och ben; skäktekniv, klappträ,_2884a_8d85f15086064fe_lg.jpeg
Parti äldre allmogeföremål, trä, smide och ben; skäktekniv, klappträ,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bojesen, Kay, egen verkstad, skulptur, teak, apa,_2885a_8d85f14f72b87f3_lg.jpeg
Bojesen, Kay, egen verkstad, skulptur, teak, apa,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Rökelsekar, brons på träsockel,  sittande Fo-hund, _2886a_lg.jpeg
Rökelsekar, brons på träsockel, sittande Fo-hund,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Bägare, tenn, souvenir från Konstindustriutställningen i Stockholm 1930 (Funkisutställningen),_2889a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Högtryckstvätt, Kew Technology, Alto Force 3030 X-TRA, _2890a_8d85f14e849f817_lg.jpeg
Högtryckstvätt, Kew Technology, Alto Force 3030 X-TRA,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stegstöd, lackerat smide, Big Grip Ladder Stabiliser,_2891a_8d85f14d6b0ec85_lg.jpeg
Stegstöd, lackerat smide, Big Grip Ladder Stabiliser,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"_2896a_8d85f125d5b52be_lg.jpeg
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal, _2898a_lg.jpeg
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kexburk, bemålat glas med metallmontage, 1800-talets slut, _2901a_8d85f9b3f57650a_lg.jpeg
Kexburk, bemålat glas med metallmontage, 1800-talets slut,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ikon, tempera på guldfond, grekisk-ortodox, Korsfästelsen, _2902a_8d85f9b4fa2f251_lg.jpeg
Ikon, tempera på guldfond, grekisk-ortodox, Korsfästelsen,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer, brickbord, 2 st, metall, modern tillverkning,_2909a_8d85f948920a844_lg.jpeg
Okänd designer, brickbord, 2 st, metall, modern tillverkning,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, brickbord, patinerad metall, modern tillverkning,_2910a_8d85f9d5941680a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Paraplyställ, gjutjärn, antagligen Husqvarna, sekelskiftet 1900,_2911a_8d85f9d3d7afe65_lg.jpeg
Paraplyställ, gjutjärn, antagligen Husqvarna, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Väderstation, 1900-talets 1 hälft, termo- respektive hygrometer med skrivarrulle, _2921a_8d85fa6ae98e7e9_lg.jpeg
Väderstation, 1900-talets 1 hälft, termo- respektive hygrometer med skrivarrulle,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1600-tal (?), gouacher, 5 st samramade, ättens von Harrach vapen samt fyra porträtt _2940a_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Golvur, 17-1800-tal,  vitlackerat och bronserat trä, så kallat Bornholmerur, hane, _2943a_8d85fcc03eb06c7_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,_2959a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Burnsby & Sons,
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony, _2960a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, brunt läder, Harmony,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus_2961a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Scan-Horse Hubertus
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Dressyrsadel, svart läder, Hercross_2962a_lg.jpeg
Dressyrsadel, svart läder, Hercross
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers, _2963a_lg.jpeg
Sadel för Islandshäst, svart läder, Trainers,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK