27 Bägare, förgyllt silver med niellodekor, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, dekor av växter,
stämplad Fedor Minykow samt kontrollstämpel Nikolai Dubrovin Moskva 1836, h 8 cm, vikt 130 gram
Värdering | 4 000 - 5 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |