27 Bägare, förgyllt silver med niellodekor, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, dekor av växter,

3219a_8d86914d92d0ac1_med.jpeg
  • 3219a_8d86914d92d0ac1_sm.jpeg
  • 3219b_8d86914d7f66950_sm.jpeg
  • 3219c_8d86914d892467f_sm.jpeg

stämplad Fedor Minykow samt kontrollstämpel Nikolai Dubrovin Moskva 1836, h 8 cm, vikt 130 gram

Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK