304 DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början

DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början
  • DOSA mässing, Holland, barock, 1700-talets början

Graverad dekor av mytologiska scener och deviser

Invändigt med dekor av Freden (De Vreede) samt datering 1715

Längd: 13,5 cm

Bristning, lagning

    Slagavgift (inkl. moms)63 SEK
    Hallands Auktionsverk vit logo

    Öppettider: Kontakta oss för besök

    © Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.