44 Theskedar, 5 + 1 silver, gammalsvensk modell, 1800-talets 1 hälft,

3236a_8d86937062c2525_med.jpeg
  • 3236a_8d86937062c2525_sm.jpeg
  • 3236b_8d8693705917e7e_sm.jpeg
  • 3236c_8d8693706d2f161_sm.jpeg
  • 3236d_8d8693704fcc97c_sm.jpeg

5 st stämplade Nils Juhlin Karlskrona 1826, 1 st stämplad CGH, l 14 - 15 cm, total vikt 130 gram, äldre ägarinitialer

Värdering800 - 1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK