13 Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, glas, "Unika", sannolikt designad för utställningen "Glasklart" på NK 1969,
dekor i polykroma färgfält med etsad och slipad dekor, etikettmärkt samt signerad och numrerad 2095 (?), l 20 cm
Värdering | 2 200 - 2 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |