Laddar...

Februariauktion

Februariauktion söndagen den 28/2 klockan 16.


Visning i lokalen:

Fredag 26/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 27/2 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 28/2 klockan 12.00 - 15.45

Februariauktion
Avslutad
Minnesmynt/medaljer, 3 st, totalt 60 gram 999/1000 silver,_6888a_lg.jpeg
441
Minnesmynt/medaljer, 3 st, totalt 60 gram 999/1000 silver,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bälte med spänne, silver med niellodekor, Ryssland, sekelskiftet 1900, bältesprint i form av kindjal, _6898a_lg.jpeg
451
Bälte med spänne, silver med niellodekor, Ryssland, sekelskiftet 1900, bältesprint i form av kindjal,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Hagenauer, Karl, hans art, brosch, förgylld brons pärlemor och glas, afrikansk krigare med spjut,_6907a_8d8d74ddb5169aa_lg.jpeg
460
Hagenauer, Karl, hans art, brosch, förgylld brons pärlemor och glas, afrikansk krigare med spjut,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Kniv i läderbalja, masurbjörk och smide med beslag i sterlingsilver, Brusletto Geilo, _6942a_lg.jpeg
495
Kniv i läderbalja, masurbjörk och smide med beslag i sterlingsilver, Brusletto Geilo,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Bägare på tre kulfötter, silver, barock, 16-1700-tal, graverad dekor av tulpan mm_6945a_lg.jpeg
498
Bägare på tre kulfötter, silver, barock, 16-1700-tal, graverad dekor av tulpan mm
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Avslutad
Punschmuggar, 8 st, silver, slät modell, total vikt 360 gram_6985a_8d8d809709e03c0_lg.jpeg
538
Punschmuggar, 8 st, silver, slät modell, total vikt 360 gram
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Picasso, Pablo efter honom, emalj, "El Loco", i silverram på mahognyplatta, _6998a_8d8d81357b1ca36_lg.jpeg
551
Picasso, Pablo efter honom, emalj, "El Loco", i silverram på mahognyplatta,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Avslutad
Ridpiska, bambu, horn och läder med montage i sterlingsilver, Howell of London, 1900-talets början, krycka i form av elefanthuvud, _7066a_8d8d8bac9cb2556_lg.jpeg
619
Ridpiska, bambu, horn och läder med montage i sterlingsilver, Howell of London, 1900-talets början, krycka i form av elefanthuvud,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Avslutad
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, klarglas, dekor av luftbubblor, _7146a_8d8d8e8b1494b01_lg.jpeg
699
Lindstrand, Vicke för Kosta, skål, klarglas, dekor av luftbubblor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti mynt, sedlar mm, bl a polisbricka och saltkar i sterlingsilver, _7181a_8d8d98dde0dc0dc_lg.jpeg
734
Parti mynt, sedlar mm, bl a polisbricka och saltkar i sterlingsilver,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ring, 14 karat vitguld med 1 briljantslipad diamant om 1,59 carat picqué_7208a_lg.jpeg
759
Ring, 14 karat vitguld med 1 briljantslipad diamant om 1,59 carat picqué
Slutpris7 500 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.