104 Damarbetsbord, bonat trä med intarsia och bronsbeslag, antagligen Parisarbete, Louis XV-stil, 1800-talets 2 hälft,

7315a_8d8e2fd32de847f_lg.jpeg
  • 7315a_8d8e2fd32de847f_lg.jpeg
  • 7315b_8d8e2fd3365f9b9_lg.jpeg
  • 7315c_8d8e2fd39897e4b_lg.jpeg
  • 7315d_8d8e2fd44b941f8_lg.jpeg
  • 7315e_8d8e2fd44bbd43e_lg.jpeg
  • 7315f_8d8e2fd44da6d09_lg.jpeg
  • 7315g_8d8e2fd450cd1a3_lg.jpeg

lock med intarsia i förgylld mässing och pärlemor, låsbeslag i form av bacchanthuvud, l 55 cm, vissa skador, någon list samt invändig spegel saknas

Utropspris1 500  - 1 800 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK