Marsauktion del 2 (utrop 101-779)
Påskdagen den 4/4 klockan 16.
Visningen avhålls:
Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00
Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00
Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45
- SkulpturRensa filter
Okänd konstnär, relief, skuret och bemålat trä, Svart Eva,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris7 500 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
Backström, Monica för Boda, skulptur, polykrom glasmassa,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets mitt eller 2 hälft, skulptur, skuret trä, Don Quixote de la Mancha,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 2 hälft, relief, skuret, bemålat och förgyllt trä,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK