Marsauktion del 2 (utrop 101-779)
Påskdagen den 4/4 klockan 16.
Visningen avhålls:
Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00
Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00
Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45
Ytterkrukor, 5 st, lergods, bland annat Uppsala Ekeby,
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti jul- och minnestallrikar, porslin,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
775
Ranney, Elaine, akryl, "Spring Day",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Golvljusstakar, 1 par, mässing, 1800-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, art-déco,1920-tal, bordslampa, glaserat stengods med kopparmontage,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Arbetsbelysning, grålackerad metall, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Theskedar 6 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK