26 Luktdosa, 18 k rödguld, 1800-talets 1 hälft, slät, urboettformad, invändigt med genombrutet galler med dekor av stjärna, innehåller originalsvamp,

8012c_8d8fb3fae3c96d0_med.jpeg
  • 8012c_8d8fb3fae3c96d0_sm.jpeg
  • 8012a_8d8fb3fae1c5c52_sm.jpeg
  • 8012b_8d8fb3faedd1717_sm.jpeg

stämplad Anders Theodor Barkman Varberg 1867, dia 3 cm, vikt exklusive svamp 9,6 gram

Värdering4 600 - 5 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK