42 Toilettedosor 2 par samt nipperfat, silver, empire, 1800-talets 1 hälft, slät modell,

8028a_8d8fb693ead1268_med.jpeg
  • 8028a_8d8fb693ead1268_sm.jpeg
  • 8028b_8d8fb693ebb5572_sm.jpeg
  • 8028c_8d8fb6b05f9b237_sm.jpeg

dosorna stämplade Petter Adolf Sjöberg Stockholm 1830, fatet stämplat Carl Wilhelm Trozelius Stockholm 1831, total vikt 350 gr

Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK