Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00

Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45

Modellbilar 13 + 1, metall, Matchbox Models of Yesteryear samt Corgi Classics,_8501a_lg.jpeg
Modellbilar 13 + 1, metall, Matchbox Models of Yesteryear samt Corgi Classics,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dockskåp, bemålat trä, sekelskiftet 1900, 2 våningar samt löstagbart tak,  fasad med 5 fönsterpar och risaliter,_8505a_8d903eb333a82fc_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Stall, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,_8506a_8d903eb5e10d608_lg.jpeg
Stall, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Paraplyställ, trä, 1900-talets 2 hälft, h 55 cm, _8514a_lg.jpeg
Paraplyställ, trä, 1900-talets 2 hälft, h 55 cm,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,_8512a_lg.jpeg
Leksak, tyg, så kallad Teddybjörn, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tidskriftshållare, bambu med frostad glaskupa, _8519a_8d903f08dbdc1b2_lg.jpeg
Tidskriftshållare, bambu med frostad glaskupa,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tidskriftshållare, bambu med frostad glaskupa, _8520a_8d903f0ac8ceac4_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil, _8521a_8d903f06c548e24_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Paraplyställ, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, _8523a_8d903f8dfd24ca2_lg.jpeg
Paraplyställ, bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ekbergs,_8525a_8d903f9e5c4aa5d_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ekbergs,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck, dubbla marmorskivor, _8527a_8d903fa2a3b2d03_lg.jpeg
Piedestal, bronserat trä och stuck, dubbla marmorskivor,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändig belysning, Columbus-Glob,_8528a_8d903fa4f4872ba_lg.jpeg
Jordglob med invändig belysning, Columbus-Glob,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 3 hyllplan i alm,_8529a_8d903fa71ad4668_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 3 hyllplan i alm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Dekorelement skuret och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,_8532a_8d903ff5c16a402_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, syvagn, bemålat trä med ekjalusi, _8541a_8d9040c8d77cff8_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, syvagn, bemålat trä med ekjalusi,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,_8547b_8d90410659c8eac_lg.jpeg
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Butiksvåg, rostfritt stål, Indor, _8549a_8d90410b9e7aed7_lg.jpeg
Butiksvåg, rostfritt stål, Indor,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Väggur, delvis svärtad valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900, _8550a_8d9041b22e2b66c_lg.jpeg
Väggur, delvis svärtad valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trumma, urholkad trästam med dubbla trumskinn, Afrika, 1900-talets 2 hälft, _8551a_8d9041b40d57a5e_lg.jpeg
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggplåtar till 1 ljus, 1 par, mässing, 1900-tal, _8552a_8d9041a6288352c_lg.jpeg
Väggplåtar till 1 ljus, 1 par, mässing, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stekhuv, nysilver, 1900-talets 1 hälft, _8554a_8d9041a7a9bac12_lg.jpeg
Stekhuv, nysilver, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _8559a_8d904198a6d4039_lg.jpeg
Spegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä och pastellage, 1800-talets 2 hälft, _8560a_8d90419eee053df_lg.jpeg
Spegel, bemålat och förgyllt trä och pastellage, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kista, järnbeslaget trä, renässans, 14-1500-tal, lock av urholkad stock, _8562a_8d904215da64cbe_lg.jpeg
Kista, järnbeslaget trä, renässans, 14-1500-tal, lock av urholkad stock,
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Paraplyställ, svartlackerat gjutjärn, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft, dekor av vapentroféer, vapensköldar mm,_8565a_8d90421cfb59678_lg.jpeg
Paraplyställ, svartlackerat gjutjärn, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft, dekor av vapentroféer, vapensköldar mm,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Lockstop, tenn, slätt, cylindriskt, lock med medaljong förställande Oskar II, _8568a_8d90425c1893a79_lg.jpeg
Lockstop, tenn, slätt, cylindriskt, lock med medaljong förställande Oskar II,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tvättbalja, koppar på smidesställning, sekelskiftet 1900,_8570a_8d9049b83672ab6_lg.jpeg
Tvättbalja, koppar på smidesställning, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lockstop, koniskt med bandad dekorlock med infattade medaljong med Karls XIV Johan porträtt, _8571a_8d90425df267e57_lg.jpeg
Lockstop, koniskt med bandad dekorlock med infattade medaljong med Karls XIV Johan porträtt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, 2 st, tenn, Frankrike 17-1800-tal, profilerad brätte med dubbla förstärkningsräfflor, _8572a_8d9042503caf42a_lg.jpeg
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vitrin för broderigarn, "Clark's Anchor", England sekelskiftet 1900, _8573a_8d90425ff8a02db_lg.jpeg
Vitrin för broderigarn, "Clark's Anchor", England sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mortel med stöt, brons, 17-1800-tal, _8574a_8d90424b8a2e1e8_lg.jpeg
Mortel med stöt, brons, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gunghäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets början, _8575a_8d904247652a9b4_lg.jpeg
Gunghäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,_8576a_8d9042629e84705_lg.jpeg
Spegel, bemålat och förgyllt trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spegellampett, skuret och förgyllt trä, gustaviansk stil, _8589a_8d904a9ba22643a_lg.jpeg
Spegellampett, skuret och förgyllt trä, gustaviansk stil,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Olje/vattenkannor, 2 st, mässing, 1900-talets 1 hälft, _8591a_8d904ab0507cbef_lg.jpeg
Olje/vattenkannor, 2 st, mässing, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, skeppsmodell, skuret och bemålat trä, segelfartyg,_8594a_8d904aff8301030_lg.jpeg
Okänd konstnär, skeppsmodell, skuret och bemålat trä, segelfartyg,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Halvmodel, skret trä, "Endeavour", monterad på platta,_8595a_8d904aefe74a750_lg.jpeg
Halvmodel, skret trä, "Endeavour", monterad på platta,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Balansvåg, trä och mässing, modern tillverkning, _8596a_8d904ae0df170ce_lg.jpeg
Balansvåg, trä och mässing, modern tillverkning,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Timglas på ställning, svarvat trä och mässing, moden tillverkning,_8601a_8d904ae2caca043_lg.jpeg
Timglas på ställning, svarvat trä och mässing, moden tillverkning,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elbas, Toby by Tobias_8605a_8d904bf8c0cf01a_lg.jpeg
Elbas, Toby by Tobias
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Elgitarr, Epiphone Explorer, _8606a_8d904b05b8b3602_lg.jpeg
Elgitarr, Epiphone Explorer,
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dragspel, Guerrini,_8614a_8d904bfce29b280_lg.jpeg
Dragspel, Guerrini,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel, Giulietti,_8615a_8d904bff1860807_lg.jpeg
Dragspel, Giulietti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel i låda, Dino Baffetti, Castelfidardo,_8616a_8d904c00dc216ac_lg.jpeg
Dragspel i låda, Dino Baffetti, Castelfidardo,
Slutpris3 800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel i låda, Bugar Armando, _8617a_8d904c025f85a66_lg.jpeg
Dragspel i låda, Bugar Armando,
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cittra i låda, Baranoli, _8618a_8d904c04b3b287a_lg.jpeg
Cittra i låda, Baranoli,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dragspel, Hohner Corso,_8619a_8d904c354f62c1f_lg.jpeg
Dragspel, Hohner Corso,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cittra, Harpeleik, _8620a_8d904c371c074fe_lg.jpeg
Cittra, Harpeleik,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK