Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00

Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45

Spegel, bemålat trä, 1900-talets slut, _8622a_8d904c3aa18a017_lg.jpeg
Spegel, bemålat trä, 1900-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, _8626a_8d904c434188ac5_lg.jpeg
Spegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Picknickmöbel/väska, 1900-talets mitt, _8634a_8d904c6605d5654_lg.jpeg
Picknickmöbel/väska, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksakshäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets 1 hälft, _8637a_8d904ccdb95dcec_lg.jpeg
Leksakshäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Rullhäst, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,_8638a_8d904ccf5e6f22e_lg.jpeg
Rullhäst, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Jardinière, mässing, 1900-tal, _8639a_8d904cd126f78c0_lg.jpeg
Jardinière, mässing, 1900-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vägghylla, bemålat trä, 1800-talets 2 hälft, _8640a_8d904cd2bef2b91_lg.jpeg
Vägghylla, bemålat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sjömanskista, bemålat trä, sekelskiftet 1900, _8644a_8d904d1b5acb3a0_lg.jpeg
Sjömanskista, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,_8647a_8d904dc23a9b0f2_lg.jpeg
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, Fürst Pless,_8648a_8d904dc3c505f19_lg.jpeg
Jakthorn, läderklädd mässing, Fürst Pless,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Signalhorn, 2 st, koppar och mässing, _8649a_8d904dc52c77c20_lg.jpeg
Signalhorn, 2 st, koppar och mässing,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vinkylare, mässing, sekelskiftet 1900, _8650a_8d904dc77938281_lg.jpeg
Vinkylare, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900, _8658a_8d904e706bce734_lg.jpeg
Vägghylla, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handspegel, skuret och bronserat trä, 1900-tal,_8661a_8d904e74c9c73d4_lg.jpeg
Handspegel, skuret och bronserat trä, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800talets mitt, _8662a_8d904e76589e482_lg.jpeg
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Megafoner, 2 st, mässing respektive plåt, 1900-talets 1 hälft, _8663a_8d904e77aa0779b_lg.jpeg
Megafoner, 2 st, mässing respektive plåt, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Banjobarometer, skuren och bonad ek, sekelskiftet 1900,_8664a_8d904e791711ba3_lg.jpeg
Banjobarometer, skuren och bonad ek, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil, _8667a_8d9057021cbc162_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Modellbil, plast, urverksdriven, Messerschmitt KR-175, 1950-60-tal, _8684a_8d90592baa845bd_lg.jpeg
Modellbil, plast, urverksdriven, Messerschmitt KR-175, 1950-60-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Modellbil, lackerad plåt, urverksdriven, "Stålbilen", _8685a_8d9058f64f1f453_lg.jpeg
Modellbil, lackerad plåt, urverksdriven, "Stålbilen",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Joustra modell 2005,_8686a_8d9058fbc5edda8_lg.jpeg
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Joustra modell 2005,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Schuco Motodrill 1006,_8687a_8d9058fe992221e_lg.jpeg
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Schuco Motodrill 1006,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, Karl Arnold, Nürnberg 1950-60-tal, dekor av bi, _8688a_8d905901b26c5a7_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, stridsvagn, modellnummer 340, _8689a_8d90592dd419a89_lg.jpeg
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, stridsvagn, modellnummer 340,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, nysilver, gustaviansk stil, 1900-talets början, dekor av bladhölstring mm, _8690a_8d90592fe71bdc6_lg.jpeg
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, nysilver, gustaviansk stil, 1900-talets början, dekor av bladhölstring mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Miniatyrkakformar, 11 st, plåt, 1900-talets 1 hälft, _8691a_8d90593156a1083_lg.jpeg
Miniatyrkakformar, 11 st, plåt, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bilmodell, metall, Burago Mercedes Benz 300 SL,_8692a_8d9059332c071ce_lg.jpeg
Bilmodell, metall, Burago Mercedes Benz 300 SL,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Modellbilar, metall, Lesney, Matchbox mm, _8693a_8d905942b6b1872_lg.jpeg
Modellbilar, metall, Lesney, Matchbox mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Miniatyrstäd/brevpressar, 7 st, smide och mässing, 1900-tal, _8694a_8d905a184b90ca0_lg.jpeg
Miniatyrstäd/brevpressar, 7 st, smide och mässing, 1900-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bordsur, svart marmor, sekelskiftet 1900,_8695a_8d905a1a4baee7b_lg.jpeg
Bordsur, svart marmor, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stop, glaserat lergods med tennmontage, antagligen Tyskland, 1700-tal, _8696a_8d905a20028014f_lg.jpeg
Stop, glaserat lergods med tennmontage, antagligen Tyskland, 1700-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Damejeanne, glas i järnkorg, 1900-talets mitt, _8698a_8d9059cf97a294a_lg.jpeg
Damejeanne, glas i järnkorg, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Damejeanne i flätad korg, 1900-talets 2 hälft,_8699a_8d9059d11b2c96c_lg.jpeg
Damejeanne i flätad korg, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Växtpressar, 2 st, trä resp trä och smide, 1900-talets 1 hälft, _8700a_8d905a25bdf8245_lg.jpeg
Växtpressar, 2 st, trä resp trä och smide, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Multiplikatorrulle, ABU 3000, _8701a_8d905a282e5f07d_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU 3000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Samsung PS-WWS1 Soundbar system_8702a_8d905a0d76df8c8_lg.jpeg
Samsung PS-WWS1 Soundbar system
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Multiplikatorrulle, ABU 3000,_8703a_8d905a2ab1e23b5_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU 3000,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ARJON Champion, _8704a_8d905a2d0e28fe7_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ARJON Champion,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Haspelrulle, Stiga Magic,_8705a_8d905a2f20d9f90_lg.jpeg
Haspelrulle, Stiga Magic,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,_8706a_8d905a3152afd2d_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000, _8707a_8d905a33db2bec1_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000, _8708a_8d905a3653b38ce_lg.jpeg
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C, _8709a_8d905a38abeab18_lg.jpeg
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrullar, 6 st, Rekord-Rullen, _8710a_8d905a3c33dad05_lg.jpeg
Multiplikatorrullar, 6 st, Rekord-Rullen,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti diverse fiskerullar, _8711a_8d905a3fb2150a0_lg.jpeg
Parti diverse fiskerullar,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti multiplikatorrullar, Rekord-Rullen,_8712a_8d9059e2694dfa4_lg.jpeg
Parti multiplikatorrullar, Rekord-Rullen,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fiskespön, 3 st, ABU, _8714a_8d9059e6d3b34f2_lg.jpeg
Fiskespön, 3 st, ABU,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fiskespön, 3 st, ABU, _8715a_8d9059e88b3fb24_lg.jpeg
Fiskespön, 3 st, ABU,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK