Aprilauktion söndagen den 25/4 klockan 16.00
Fredag 23/4 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 24/4 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 25/4 klockan 12.00 - 15.45
- DiverseRensa filter
Spegel, bemålat trä, 1900-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Picknickmöbel/väska, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksakshäst, skuret och bemålat trä, möjligen Gemla, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Rullhäst, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Jardinière, mässing, 1900-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vägghylla, bemålat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sjömanskista, bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jakthorn, läderklädd mässing, Fürst Pless,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Signalhorn, 2 st, koppar och mässing,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vinkylare, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Vägghylla, skuret och bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handspegel, skuret och bronserat trä, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Megafoner, 2 st, mässing respektive plåt, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Banjobarometer, skuren och bonad ek, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Modellbil, plast, urverksdriven, Messerschmitt KR-175, 1950-60-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Modellbil, lackerad plåt, urverksdriven, "Stålbilen",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Joustra modell 2005,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Schuco Motodrill 1006,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, stridsvagn, modellnummer 340,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, nysilver, gustaviansk stil, 1900-talets början, dekor av bladhölstring mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Miniatyrkakformar, 11 st, plåt, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bilmodell, metall, Burago Mercedes Benz 300 SL,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Modellbilar, metall, Lesney, Matchbox mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Miniatyrstäd/brevpressar, 7 st, smide och mässing, 1900-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bordsur, svart marmor, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stop, glaserat lergods med tennmontage, antagligen Tyskland, 1700-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Damejeanne, glas i järnkorg, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Damejeanne i flätad korg, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Växtpressar, 2 st, trä resp trä och smide, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Multiplikatorrulle, ABU 3000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Samsung PS-WWS1 Soundbar system
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Multiplikatorrulle, ABU 3000,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ARJON Champion,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Haspelrulle, Stiga Magic,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Multiplikatorrullar, 6 st, Rekord-Rullen,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Parti diverse fiskerullar,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti multiplikatorrullar, Rekord-Rullen,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fiskespön, 3 st, ABU,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fiskespön, 3 st, ABU,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK