104 Nipperfat, 1 par + 2 st, silver, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
dekor av rocailler mm, 1 par stämplade Uppsala 1858, 1 stämplad Anders Lundqvist Stockholm 1848, 1 med otydliga stämplar 1857, l 11 cm, total vikt 60 gram
Värdering | 300 - 400 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 50 SEK |