Bok; Trigonometri, Wolff, Christiaan, Nodige Tafelen Tot de Trigonometria...Amsterdam 1765, _8793a_8d90e291df56365_lg.jpeg
Bok; Trigonometri, Wolff, Christiaan, Nodige Tafelen Tot de Trigonometria...Amsterdam 1765,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bok, Dilherr, Johann Michael, "Heilig-Epistolischer Bericht, Licht, Geleit und Freud. Emblematische Fürstellung Das ist der Heiligen Sonn- und Festtägl. Episteln"_9063a_8d9195530325dac_lg.jpeg
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bok; Post-inkunabel, Virgilius, Publius Maronius Bucolica, _9065a_8d91953b85a7eed_lg.jpeg
Bok; Post-inkunabel, Virgilius, Publius Maronius Bucolica,
Slutpris6 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bok, Stockius, Christian, Clavis Lingvae Sanctae Veteris Testamenti, _9066a_8d919546a28c840_lg.jpeg
Bok, Stockius, Christian, Clavis Lingvae Sanctae Veteris Testamenti,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Bok; Krauss, Johann Ulrich, Historischer Bilder Bibel, tom I-V, _9067a_8d91954780febb7_lg.jpeg
Bok; Krauss, Johann Ulrich, Historischer Bilder Bibel, tom I-V,
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Bok, Contenson, Vincent, Ordinis Praedicatorum, tom II, _9068a_8d919548cb53693_lg.jpeg
Bok, Contenson, Vincent, Ordinis Praedicatorum, tom II,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Häften, 2 st, IKEA-katalog 1966 samt STIL 1969,_9086a_8d91a0b837f33be_lg.jpeg
Häften, 2 st, IKEA-katalog 1966 samt STIL 1969,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bok, Bengel, Johann Albrecht, Novum Testamentum Graecum,_9144a_8d91ac9d5f7c637_lg.jpeg
Bok, Bengel, Johann Albrecht, Novum Testamentum Graecum,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bok, Lancelotti, Giovanni Paolo, Corpus Juris Canonici, _9145a_8d91ac9ec0fcc19_lg.jpeg
Bok, Lancelotti, Giovanni Paolo, Corpus Juris Canonici,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bok, Smith, W H B, "Small arms of the world", 9 upplagan 1969,_9186a_lg.jpeg
Bok, Smith, W H B, "Small arms of the world", 9 upplagan 1969,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Missale, pergament, "Eructavit cor meum verbum bonum" antagligen 1600-tal,_9241a_8d91ba03cda88e8_lg.jpeg
Missale, pergament, "Eructavit cor meum verbum bonum" antagligen 1600-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Böcker; Svenskt konstnärslexikon, tom I-V, _9452a_8d91ed1765a9058_lg.jpeg
Böcker; Svenskt konstnärslexikon, tom I-V,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,_9461a_8d91ed866549d2e_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9462a_8d91ed8a48ddc8d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9464a_8d91ed8e06adec0_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Gästbok, palisander med intarsia, Danmark, 1900-talets 1 hälft, _9519b_8d91fa7bdbaae74_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok; Lybeck, Otto (red), Svenska flottans historia, I-III, _9541a_8d92029abb7e6d0_lg.jpeg
800
Bok; Lybeck, Otto (red), Svenska flottans historia, I-III,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _9582a_lg.jpeg
841
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bok Sirén, Osvald. Kinas konst under tre årtusenden tom I-II,_9658a_8d9205c8029543e_lg.jpeg
917
Bok Sirén, Osvald. Kinas konst under tre årtusenden tom I-II,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK