Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",_9431a_8d91ec7d82c992a_lg.jpeg
Johansson, Lars (Lasse), olja, "Vid havets närhet",
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker, _9432a_8d91ec7f5e01199_lg.jpeg
Wallin, Ellis, olja, stilleben med fasan och grönsaker,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm, _9433a_8d91ec82a46dd92_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja, byggnader vid kvarndamm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier, _9434a_8d91ec8458ed07b_lg.jpeg
Schyl, Jules, pastell, kvinnostudier,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Andersson, Alfred, oljemålningar, 2 st, Norre Port respktive bankgatan med Lilla Helfwetet, _9435a_8d91ecb089fad2e_lg.jpeg
Andersson, Alfred, oljemålningar, 2 st, Norre Port respktive bankgatan med Lilla Helfwetet,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap, _9436a_8d91ec67d426ada_lg.jpeg
Beckeman, Knut, akvarell, byggnader i landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tolstoy, Alexander, olja, sittande akt, _9437a_8d91ec69c6fa75b_lg.jpeg
Tolstoy, Alexander, olja, sittande akt,
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, stilleben, _9439a_8d91ecc41908146_lg.jpeg
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja, stilleben,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Thaddeus Jones, Henry, olja, porträtt av ung dam med gul ros,_9440a_8d91ed00b6178cb_lg.jpeg
Thaddeus Jones, Henry, olja, porträtt av ung dam med gul ros,
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,_9441a_8d91ed0167cb294_lg.jpeg
Swensson, Christian Frederik, olja, fiskebåtar till havs,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Nilsson, Olof Walfrid, olja, "Såla" - norrländskt landskap,_9442a_8d91ed020f810bb_lg.jpeg
Nilsson, Olof Walfrid, olja, "Såla" - norrländskt landskap,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Cederberg, Eric, olja, stilleben,_9443a_8d91ed02c227772_lg.jpeg
Cederberg, Eric, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Nordberg, Olle, olja, fästefolk, _9444a_8d91ed05dd423f0_lg.jpeg
Nordberg, Olle, olja, fästefolk,
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Nordberg, Olle, olja, vid trädgårdsbordet, _9449a_8d91ed03b28d818_lg.jpeg
Nordberg, Olle, olja, vid trädgårdsbordet,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fagerström, Hans, olja, "Rämnad välvning", _9450a_8d91ed16a71d7f1_lg.jpeg
Fagerström, Hans, olja, "Rämnad välvning",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fagerström, Hans, olja, "Vintervandring I", _9451a_8d91ed65a817727_lg.jpeg
Fagerström, Hans, olja, "Vintervandring I",
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brandt, Carl, olja, Lapporten, _9456a_8d91ed5f178bd5b_lg.jpeg
Brandt, Carl, olja, Lapporten,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, entréhall, _9457a_8d91ed60dd85660_lg.jpeg
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, akvarell, entréhall,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt,_9461a_8d91ed866549d2e_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9462a_8d91ed8a48ddc8d_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936, _9463a_8d91ed8bf08c6ff_lg.jpeg
Prins Eugen, akvatint, "Molnet" ur Ord och Bild 1936,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9464a_8d91ed8e06adec0_lg.jpeg
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Corneille, (Guillaume Cornelis Van Beverloo), färglitografier, 2 st, kvinna och fågel respektive kvinna, fågel och katt, _9465a_8d91ed92c29d01a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9466a_8d91ed94a109d4e_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Sång till friheten', _9468a_8d91f88523b071d_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, 'Sång till friheten',
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, 'Dansbanan Tumba' _9469a_8d91f8868dabb5d_lg.jpeg
Erixson, Sven X:et efter honom, färgserigrafi, 'Dansbanan Tumba'
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, _9470a_8d91f887748b237_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Draner, Jules Renard, litografier, 2 st, handkolorerade, sekelskiftet 1900,_9507a_8d91fa3e70d1fc2_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,_9545a_lg.jpeg
804
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andersen-Lundby, Anders, tillskriven, oljeskiss, kustparti med byggnader,_9550a_lg.jpeg
808
Andersen-Lundby, Anders, tillskriven, oljeskiss, kustparti med byggnader,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap, _9553a_lg.jpeg
812
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jerndorff, Poul, olja, motiv från Italien,_9555a_lg.jpeg
814
Jerndorff, Poul, olja, motiv från Italien,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Benard, Robert, kopparstick, 5 st med förklarande texter, Chaudronnier, Boursier, Coffretier, Malletier samt Bahutier, _9582a_lg.jpeg
841
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rathsman, Siri, färglito, komposition, _9587a_8d9203d538c3b11_lg.jpeg
846
Rathsman, Siri, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _9601a_8d920468b651696_lg.jpeg
860
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _9602a_8d92046acdb264a_lg.jpeg
861
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _9603a_8d92046cccd8821_lg.jpeg
862
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Färglitografi, 1800-talets slut, S/S Island, Thingvalla Line,  på väg till USA, _9628a_8d920525b6c8adb_lg.jpeg
887
Färglitografi, 1800-talets slut, S/S Island, Thingvalla Line, på väg till USA,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, blyerts, utsikt mot Mölle med Kullen i fonden,_9634a_lg.jpeg
893
Okänd konstnär, blyerts, utsikt mot Mölle med Kullen i fonden,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Henriksen, William, olja, italiensk innergård, _9635a_lg.jpeg
894
Henriksen, William, olja, italiensk innergård,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,_9637a_lg.jpeg
896
Okänd konstnär, olja, sydländsk hamnbild,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olsson, Annmari, akvarell, "Det dolda rummet",_9656a_lg.jpeg
914
Olsson, Annmari, akvarell, "Det dolda rummet",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rosengren, Jean, olja, skånskt landskap med lantgård,_9665a_lg.jpeg
924
Rosengren, Jean, olja, skånskt landskap med lantgård,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Berger, Johan Christian, efter honom, litografi, "Inloppet till Carlskrona",_9668a_lg.jpeg
927
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Rasmussen, Aage, olja, fiskemarknad på Gammel Strand, Köpenhamn, _9669a_lg.jpeg
928
Rasmussen, Aage, olja, fiskemarknad på Gammel Strand, Köpenhamn,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jean, Erik (egentligen Jean Erik Adolf Kandell), olja, kustparti i vinter,_9670a_lg.jpeg
929
Jean, Erik (egentligen Jean Erik Adolf Kandell), olja, kustparti i vinter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets början, tusch, landskap med bro,_9671a_lg.jpeg
930
Okänd konstnär, 1800-talets början, tusch, landskap med bro,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Litografi, handkolorerad, 1800-talets 1 hälft, "Fader Bergström",_9673a_lg.jpeg
931
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK