Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund, _9484a_8d91f7a048017dd_lg.jpeg
Wanscher, Ole för P Jeppesens möbelfabrik, matbord, mahogny, Rungstedlund,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,_9498a_8d91f9a70e897e3_lg.jpeg
Dragkista, ek och rotfanér, så kallad dragkista, Danmark, Louis XVI sekelskiftet 1800,
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk (?) designer, arbets/konferensbord, körsbär och svärtat trä på svärtade stålben, _9504a_8d91f9a96103d88_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _9543a_8d92029f1a5faa9_lg.jpeg
802
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt, _9559a_8d9202fca52ac6e_lg.jpeg
818
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,_9560a_8d9202fe5c526c6_lg.jpeg
819
Stolar, 4 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Salongsmöbel, 4 delar, valnöt med intarsia, bord samt 4 stolar, _9561a_8d92032d687efad_lg.jpeg
820
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Pira, Olle för String Design AB, hyllsystem, lackerad metall och teak, "Pira System",_9571a_8d9203661d90889_lg.jpeg
830
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,_9572a_8d9203af8c29002_lg.jpeg
831
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä, _9574a_8d9203db11d3754_lg.jpeg
833
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, Diö, gungstol, svartlackerat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början, _9581a_lg.jpeg
840
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,_9585a_8d92066c0c6d176_lg.jpeg
844
Okänd designer, 1950-60-tal, soffa, svart läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,_9591a_8d9204a6ade1591_lg.jpeg
850
Sølvsten, Harbo, sängar, 1 par, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,_9593a_lg.jpeg
851
Soffbord, valnöt med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,_9592a_lg.jpeg
852
Okänd designer 1960-70-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,_9606a_lg.jpeg
865
Matbord, mahogny, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar_9608a_lg.jpeg
867
Fåtölj, alm med textilklädsel, elektriskt justerbar
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor, _9618a_8d9204aad08815e_lg.jpeg
877
Sybord, bonat trä, senempire, 1800-talets 1 hälft, lyrformade sidor,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt, _9626a_8d92053c2926c24_lg.jpeg
885
Damskrivbord, bonad alm och björk, biedermeter, 1800-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft, _9636a_lg.jpeg
895
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sybord med uppfällbar klaff, _9659a_8d92056607963c4_lg.jpeg
918
Okänd designer, 1950-60-tal, sybord med uppfällbar klaff,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bergèrer/öronlappsfåtöljer, 1 par, skuren och bonad björk med helstoppad grön plyschklädsel, _9667a_lg.jpeg
926
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, teak,_9679a_8d92067c68b6e34_lg.jpeg
938
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, teak,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck, _9694a_8d9206a301f5b32_lg.jpeg
953
Piedestal, bronserat trä och stuck,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuret och bonat trä med mossgrön klädsel,_9699a_8d920fda3dc463f_lg.jpeg
958
Soffgrupp, 3 delar, skuret och bonat trä med mossgrön klädsel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Armstolar, 1 par, bonat trä med grön plyschklädsel, _9700a_8d9212b5782f0c5_lg.jpeg
959
Armstolar, 1 par, bonat trä med grön plyschklädsel,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag, _9711a_8d92070bb6ee204_lg.jpeg
970
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Soffbord med klaffar, idegran med blå (?), läderklädda skivor, _9712a_8d92072dc44f1e4_lg.jpeg
971
Soffbord med klaffar, idegran med blå (?), läderklädda skivor,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Konsol/halvbord, skuret och bonat trä, 1900-talets 1 hälft, _9713a_8d92072fa81838a_lg.jpeg
972
Konsol/halvbord, skuret och bonat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skåp, valnöt med svärtade detaljer, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,_9714a_8d92070e139575b_lg.jpeg
973
Skåp, valnöt med svärtade detaljer, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, bonad ek med läderklädsel, 1900-talets 1 hälft,_9715a_8d920733d51a2b7_lg.jpeg
974
Armstol, bonad ek med läderklädsel, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV, _9716a_8d9207366dff309_lg.jpeg
975
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Skandiform, armstolar, 5 st, bonad bok med beige skinnklädsel, _9734a_lg.jpeg
993
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Snedklaffsekretär, mahogny, 1800-talets 1 hälft, _9737a_lg.jpeg
996
Snedklaffsekretär, mahogny, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bokskåp med sekretärunderdel, mahogny, Louis XVI-empire, sekelskiftet 1800, underdel med 4 lådor samt skrivklaff bakom vilken små lådor och rum,_9739a_lg.jpeg
997
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Armstol, skuret, lackerad och förgyllt trä, Hepplewhitestil, 1900-talets 1 hälft, _9738a_lg.jpeg
998
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stephensen, Magnus för Fritz hansen, stolar, 6 st, betsat böjträ med svart tagelklädsel, "DAN-stolen",_9741a_lg.jpeg
1000
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Clubfåtöljer, 1 par, bonad ek med grön, mönstrad sammetsklädsel, _9742a_8d920792f049217_lg.jpeg
1001
Clubfåtöljer, 1 par, bonad ek med grön, mönstrad sammetsklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Tapiovaara, Ilmari för Edsbyverken, stol, ljus bok och teak/böjträ, 'Fanett', 1955_9745a_8d9207c32cf2416_lg.jpeg
1004
SlutprisInga bud
Värdering400 - 5 000 SEK
Okänd designer, pall, teak/böjträ på 3 stålben, 1950-tal, _9746a_8d9207c4e4b9d83_lg.jpeg
1005
Okänd designer, pall, teak/böjträ på 3 stålben, 1950-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Ulferts, Tibro, sideboard, teak, _9747a_8d9207c6cf6e3c8_lg.jpeg
1006
Okänd designer för Ulferts, Tibro, sideboard, teak,
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fåtölj, djuphäftad, röd konstläderklädsel, Chesterfieldstil, 1900-talets 2 hälft,_9748a_8d9206fd7df87c8_lg.jpeg
1007
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, taburett, teakfanérat böjträ med aluminiumdetaljer, _9750a_lg.jpeg
1009
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Stol, ek med läderklädsel, barockstil, 1800-tal, målad initial "H"_9768a_lg.jpeg
1027
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, soffbord, bonad björk och mahogny,, Swedish Grace, 1900-talets 1 hälft, _9767a_lg.jpeg
1029
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hövdingestol, läderklätt trä och växtfibrer, _9783a_lg.jpeg
1040
Hövdingestol, läderklätt trä och växtfibrer,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer, satsbord, 3 st, palisander med kakelplattor, _9784a_lg.jpeg
1043
Okänd dansk designer, satsbord, 3 st, palisander med kakelplattor,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 1 par, _9793a_8d920f15474ce76_lg.jpeg
1052
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 1 par,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK