Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä, _9800a_lg.jpeg
1059
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stol, skuren och svarvad alm, biedermeier, _9803a_lg.jpeg
1060
Stol, skuren och svarvad alm, biedermeier,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Arm/skrivbordsstol, bonad ek med grön läderklädsel,_9802a_lg.jpeg
1062
Arm/skrivbordsstol, bonad ek med grön läderklädsel,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, palisander med intarsia och bronsberslag, _9804a_8d920efd720ebe6_lg.jpeg
1063
Soffbord, palisander med intarsia och bronsberslag,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Soffgrupp, 3 delar, björk med violett, djuphäftad plyschklädsel,_9805a_8d920e3abfb29c8_lg.jpeg
1064
Soffgrupp, 3 delar, björk med violett, djuphäftad plyschklädsel,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel med konsol, förgyllt trä och stuck med skiva i Kolmårdsmarrmor, _9806a_8d920f696ca22b9_lg.jpeg
1065
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffa, mahogny, högklassigt arbete i empire, Sverige 1920-30-tal,_9822a_8d9212b630e2e0c_lg.jpeg
1081
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft, _9823a_8d9210cf58f2f74_lg.jpeg
1082
Salongsbord, mahogny, senempire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd svensk designer i Carl Malmstens art, 1910-20-tal, sängramar, 1 par, alm med intarsia, Swedish Grace, _9833a_lg.jpeg
1088
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Ekström, Yngve för Swedese, serveringsvagn, ek med vit laminatskiva, Thea,_9839b_8d920f8d2ae88dd_lg.jpeg
1098
Ekström, Yngve för Swedese, serveringsvagn, ek med vit laminatskiva, Thea,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, hyllmöbel, teak, 2 skåpsunderdelar, _9840a_8d9212193e64ef1_lg.jpeg
1099
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, teak, _9841a_8d920f8bfdc517d_lg.jpeg
1100
Okänd designer, 1960-tal, stolar, 4 st, teak,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, mahogny med mässingslister, skiva i Kolmårdsmarmor,_9849a_8d920fbdf8ab908_lg.jpeg
1108
Byrå, mahogny med mässingslister, skiva i Kolmårdsmarmor,
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Damarbetsbord, valnötsrot med intarsia, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft, uppfällbar skiva med dekor av fåglar och blommor samt invändig spegel, _9850a_8d920fd4de85a6c_lg.jpeg
1109
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _9851a_8d9210d1618f372_lg.jpeg
1110
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Salongsmöbel, 9 delar, mahogny med (defekt) sidenklädsel, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,_9852a_8d9212d10d882d6_lg.jpeg
1111
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets slut, _9854a_8d921125bd9879e_lg.jpeg
1113
Soffbord, mahogny, 1900-talets slut,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, mahogny, 1900-talets början, _9876a_8d92127303fc98b_lg.jpeg
1135
Byrå, mahogny, 1900-talets början,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK