Sommarauktion

Sommarauktion
Papart, Max, färglito, komposition, _10808a_lg.jpeg
920
Papart, Max, färglito, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Minnestavla, gouache, 18-1900-tal, _10847a_8d9371391ab13ef_lg.jpeg
970
Minnestavla, gouache, 18-1900-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Träsnitt, handkolorerat, "Stor Seier over Insurgenterne ved Istadt",_10848a_8d937139d3a505e_lg.jpeg
971
Träsnitt, handkolorerat, "Stor Seier over Insurgenterne ved Istadt",
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,_10856a_8d9371ab84b4135_lg.jpeg
979
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mann, Gunilla, färglito, Halmstad i mitt hjärta,  _10860a_8d937187986231f_lg.jpeg
983
Mann, Gunilla, färglito, Halmstad i mitt hjärta,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tikhomirova, Viktoria, gouache, caféscen, _10861a_8d9371886f50b2c_lg.jpeg
984
Tikhomirova, Viktoria, gouache, caféscen,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Huss Wallin,Mona, färglito, "Fredens hus", _10862a_8d9371870c6b46e_lg.jpeg
985
Huss Wallin,Mona, färglito, "Fredens hus",
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Agnell, Olle, etsning, "Dalen vid Kalamefka (?) Kreta,_10877a_8d9371f38375b0e_lg.jpeg
1000
Agnell, Olle, etsning, "Dalen vid Kalamefka (?) Kreta,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Novovic, Strahinja "Straja", hinterglasmalerei, dekor av träd, _10881a_8d9372793b0c837_lg.jpeg
1004
Novovic, Strahinja "Straja", hinterglasmalerei, dekor av träd,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Boèr, Zoltan von, gouache, sittande par, _10882a_8d93727a8e1b161_lg.jpeg
1005
Boèr, Zoltan von, gouache, sittande par,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Eitel, Jacques, olja, kustparti från Bretagne, _10883a_8d93727ec5f86ff_lg.jpeg
1006
Eitel, Jacques, olja, kustparti från Bretagne,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Katzin, Sonja, teckningar, 3 st, _10887a_8d9373145a46037_lg.jpeg
1010
Katzin, Sonja, teckningar, 3 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Persson, Ove, olja, "Gästerna anländer",_10894a_8d937317dbad5a5_lg.jpeg
1017
Persson, Ove, olja, "Gästerna anländer",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Persson, Ove, olja, "Auktion", _10895a_8d93731979fe7d4_lg.jpeg
1018
Persson, Ove, olja, "Auktion",
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Arenhill, Åke, färglito, hukande akt, _10905a_8d9372fb44e57b0_lg.jpeg
1028
Arenhill, Åke, färglito, hukande akt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rosén, Einar, tusch, aktstudie, _10925a_lg.jpeg
1048
Rosén, Einar, tusch, aktstudie,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _10926a_lg.jpeg
1049
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Olson, Erik, litografi, "Kyrkan vår Moder", färgvariant, _10927a_lg.jpeg
1050
Olson, Erik, litografi, "Kyrkan vår Moder", färgvariant,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, blyerts. liggande akt,_10928a_lg.jpeg
1051
Olson, Axel, blyerts. liggande akt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nordberg, Olle, fiskare i eka,_10932a_lg.jpeg
1055
Nordberg, Olle, fiskare i eka,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ernst, Max, akvatint och etsning, "Par dessus les Moulins" 1974, _10939a_lg.jpeg
1058
Ernst, Max, akvatint och etsning, "Par dessus les Moulins" 1974,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, blandteknik, Flamencodansare, _10938a_lg.jpeg
1059
Olson, Axel, blandteknik, Flamencodansare,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Björnberg, Evald, olja, stilleben, _10937a_lg.jpeg
1060
Björnberg, Evald, olja, stilleben,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Sjödin, Margareta, blandteknik med collage, komposition,_10933a_lg.jpeg
1061
Sjödin, Margareta, blandteknik med collage, komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK