Sommarauktion

Sommarauktion
Regan, Ken, silvergelatinfoto, "Keith Richard's cooking in Andy Warhol’s kitchen", _9878a_lg.jpeg
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, motiv från Gilleleje med Kullaberg och Mölle i fonden, _9904a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten, _9905a_lg.jpeg
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Mélissent, Maurice, akvarell, segelfartyg,_9910a_lg.jpeg
Mélissent, Maurice, akvarell, segelfartyg,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition, _9911a_lg.jpeg
Hagberg, Rune, litografi med applikation, komposition,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Flavet, Claude, akvarell på pannå, figurkomposition,_9913a_lg.jpeg
Flavet, Claude, akvarell på pannå, figurkomposition,
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Exner, Julis, efter honom, olja, "Besöget hos Bedstefader", _9914a_lg.jpeg
Exner, Julis, efter honom, olja, "Besöget hos Bedstefader",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,_9922a_lg.jpeg
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,_9951a_lg.jpeg
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar, _9969a_lg.jpeg
Alfelt, Vibeke, färglito, blå hästar,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Bror, olja, vinterlandskap med gräsänder,_9971a_lg.jpeg
Jönsson, Bror, olja, vinterlandskap med gräsänder,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd kinesisk konstnär, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par, _9977a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Alpha, _9980a_lg.jpeg
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Alpha,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän, _9981a_lg.jpeg
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Omega,_9982a_lg.jpeg
Reuterswärd, Carl Fredrik, färglito, Omega,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,_9983a_lg.jpeg
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Okänd konstnär, Holland, 1900-tal, oljemålningar, 1 par, _9985a_lg.jpeg
Okänd konstnär, Holland, 1900-tal, oljemålningar, 1 par,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,_9999a_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ahrle, Leif, olja, komposition,_10008a_lg.jpeg
Ahrle, Leif, olja, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,_10009a_lg.jpeg
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,_10016a_lg.jpeg
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar, _10021a_lg.jpeg
Klippark, så kallad Neuruppin, handkolorerad, 4 sprattelgubbar,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, litografi, trollslända, _10033a_lg.jpeg
Qvarsebo, Mikael, litografi, trollslända,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, olja, landskap med bro, _10053a_lg.jpeg
Nilsson, Nils-Erik, olja, landskap med bro,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1", _10056a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",_10059a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Handerson Thayer, Abbot, efter honom, gicléetryck (?), "Angel",_10058a_lg.jpeg
Handerson Thayer, Abbot, efter honom, gicléetryck (?), "Angel",
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Olson, Erik, färglito, "Monsieur et Madame", _10089a_lg.jpeg
Olson, Erik, färglito, "Monsieur et Madame",
Slutpris1 300 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,_10109a_lg.jpeg
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _10126a_lg.jpeg
Häverö, Bert-Håge, färglito, Vaxholmsfärja,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Waxholm 1, _10128a_lg.jpeg
Häverö, Bert-Håge, färglito, Waxholm 1,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _10129a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Häverö, Bert-Håge, färglito,  Vaxholmsfärja, _10130a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård, _10136a_lg.jpeg
Hougaard, Henning, olja, räv vid gärdesgård,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färglito, redskap på kaj,_10161a_lg.jpeg
Olson, Axel, färglito, redskap på kaj,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,_10162a_lg.jpeg
Sundqvist, Kell, färgserigrafi, konkret komposition,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre", _10163a_lg.jpeg
Mannervik, Margaretha, blandteknik, sand mm på handgjort papper, "Terrestre",
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition, _10164a_lg.jpeg
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",_10166a_lg.jpeg
Kattinis, Julianos, etsning, "Lucumone",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Papart, Max, färglito, komposition, _10167a_lg.jpeg
Papart, Max, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd fransk konstnär, 1960-tal, färglito, komposition, otydligt signerad EA, _10170a_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lissegård, etsning med carborundum, handkolorerad, komposition, _10171a_lg.jpeg
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Adolfs Gerard Pieter, gouache, balinesisk skönhet,_9880a_8d929c4ba68123f_lg.jpeg
Adolfs Gerard Pieter, gouache, balinesisk skönhet,
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Nerman, Einar, efter honom, litografi, "Isadora Duncan",  _9883a_8d929c53ca9d071_lg.jpeg
Nerman, Einar, efter honom, litografi, "Isadora Duncan",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nerman, Einar, efter honom, litografier 5 st, bland annat "Arturo Toscanini",_9884a_8d92aa0621d3a19_lg.jpeg
Nerman, Einar, efter honom, litografier 5 st, bland annat "Arturo Toscanini",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja (på litografi?), musikstund,_9893a_8d92aa04fe8e2be_lg.jpeg
Okänd konstnär, olja (på litografi?), musikstund,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Svensson, Roland, färglito, "Erik-Petters bod i Kallskär", _9898b_8d92aa0b96e59bc_lg.jpeg
Svensson, Roland, färglito, "Erik-Petters bod i Kallskär",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Nerman, Einar, efter honom, litografi, "The Windsors",  _9882a_8d929c52069b2f4_lg.jpeg
Nerman, Einar, efter honom, litografi, "The Windsors",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK