Sommarauktion

Sommarauktion
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver, _10687a_lg.jpeg
Laine, Jorma för Turun Hopea Åbo (Turku), hängsmycke med kedja, silver,
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,_10691a_lg.jpeg
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för AB Wilhelm Harbeck Lidingö, armband, silver,_10694a_lg.jpeg
Okänd designer för AB Wilhelm Harbeck Lidingö, armband, silver,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okända designers, halssmycken, 2 st, svart gummi respektive läder med montage i sterlingsilver,_10699a_lg.jpeg
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Torrestad, Olle, egen verkstad, Kalmar, ring, silver med cabochonslipad månsten,_10720a_lg.jpeg
812
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Damarmbandsur, förgyllt stål med svart läderrem, Certina Good Time,_10728a_lg.jpeg
828
Damarmbandsur, förgyllt stål med svart läderrem, Certina Good Time,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Herrmann, C C, skål, sterlingsilver, så kallad Skönvirkestil, 1900-talets 2 hälft,_10734a_lg.jpeg
842
Herrmann, C C, skål, sterlingsilver, så kallad Skönvirkestil, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Öhman, Martin, egen verkstad, skål, sterlingsilver, geometrisk dekor, _10737a_lg.jpeg
845
Öhman, Martin, egen verkstad, skål, sterlingsilver, geometrisk dekor,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Snusdosa, silver, transition, senbarock-rokoko, 1700-talets mitt, profilerad form med dekor av knäckar, _10738a_lg.jpeg
846
Snusdosa, silver, transition, senbarock-rokoko, 1700-talets mitt, profilerad form med dekor av knäckar,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Luktdosa, så kallat hovedvandsaeg, silver, antagligen Danmark, 1700-talets mitt, krönt hjärtformad,_10742a_lg.jpeg
850
Luktdosa, så kallat hovedvandsaeg, silver, antagligen Danmark, 1700-talets mitt, krönt hjärtformad,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Bordsur/brevpress, glas och mässing, Doxa, 1900-talets mitt, _10841a_8d93713356a5607_lg.jpeg
964
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bordsur/brevpress, glas och koppar, Nacar, 1900-talets mitt, _10842a_8d937133ec41988_lg.jpeg
965
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stort parti smycken och bijouterier, _10843a_8d937134a08bb0a_lg.jpeg
966
Stort parti smycken och bijouterier,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Damfickur, silver, sekelskiftet 1900, dia 3 cm, _10865a_8d93720a3206134_lg.jpeg
988
Damfickur, silver, sekelskiftet 1900, dia 3 cm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Damsavonett, 14 karat rödguld, sekelskiftet 1900, total vikt 30,8 gram, _10867a_8d93720b8c2665e_lg.jpeg
990
Damsavonett, 14 karat rödguld, sekelskiftet 1900, total vikt 30,8 gram,
Slutpris1 500 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi,_10874a_8d93721382f6d55_lg.jpeg
997
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Manschettknappar, 4 par, metall, _10878a_8d937212947dbe1_lg.jpeg
1001
Manschettknappar, 4 par, metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK