Sommarauktion
- DiverseRensa filter
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
798
Jordglob, Dr Neuse, mellankrigstid, import Svenska Bokhandelscentralen,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
800
Spegel, förgyllt och bemålat trä och stuck, oscariansk, dekor av lagerkvistar samt porträtt av Kronprinsessan (sedermera Drottning) Viktoria under svensk kronprinskrona,
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
808
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
809
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
810
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
813
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
814
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
815
Ljusstakar, ett par, silver
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
816
Cykel, Crescent Kebne, 24 vxl
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
819
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla marmorskivor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
820
Jordglob med invändig belysning, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
822
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
823
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
825
Läkarväska, läder med metallbeslag,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
833
Okänd designer för Studio Laurana, Italien, väggur, emaljerad metall
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
841
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
843
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
844
Stort parti Blue-Ray-filmer,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
857
Kol/kokshämtare, koppar och mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
861
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
862
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
873
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
875
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 600 - 5 000 SEK
876
Rullbandspelare, Revox A 77
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
877
Parti rullband, 1 låda,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
888
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 600 - 5 000 SEK
890
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
895
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
900
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 3 st, teak,
Slutpris2 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
901
Spegel, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
903
Skivspelare, Garrard 401
Slutpris5 500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
904
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
907
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
915
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
918
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
919
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
927
Leksak, plysch, Steiff, orangutang,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
928
Leksak, plysch, Steiff, kanin
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
929
Leksak, plysch, Steiff, Bambi,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
930
Leksaker, 4 st, plysch, Steiff, hundar
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
931
Leksaker 3 st, plysch, Steiff, plejon, leopard samt kanin,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
933
Kista, ek, barocktyp, delvis 16-1700-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
934
Rakspegel, grålackerat trä, nyrenässans, 1800-talets slut, vridbar spegel,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
939
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
943
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
949
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
953
Spegel, palisander med mässingsbeslag,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK