Sommarauktion

Sommarauktion
Väggspegel, mahogny, oscariansk, 1800-talets slut,_10835a_8d93700b05428af_lg.jpeg
958
Väggspegel, mahogny, oscariansk, 1800-talets slut,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti LP-skivor, pop och rock, _10838a_8d937130e07c2a6_lg.jpeg
961
Stort parti LP-skivor, pop och rock,
Slutpris2 800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1700-talets 1 hälft,_10840a_8d937132785f790_lg.jpeg
963
Ljusstake, mässing, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bordsur/brevpress, glas och mässing, Doxa, 1900-talets mitt, _10841a_8d93713356a5607_lg.jpeg
964
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Bordsur/brevpress, glas och koppar, Nacar, 1900-talets mitt, _10842a_8d937133ec41988_lg.jpeg
965
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Ystad Metall, kandelabrar för 2 ljus, 1 par, 1920-30-tal, _10844a_8d9371360680b2e_lg.jpeg
967
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
CD-ställ/hylla, trä, _10845a_8d9371370b94116_lg.jpeg
968
CD-ställ/hylla, trä,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, delvis svärtad valnöt, oscariansk sekelskiftet 1900, _10851a_8d9371a97fe49a1_lg.jpeg
974
Spegel, delvis svärtad valnöt, oscariansk sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, _10852a_8d937144f380b8e_lg.jpeg
975
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggspegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft, _10854a_8d9371aa35d02e9_lg.jpeg
977
Väggspegel, bonat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Damfickur, silver, sekelskiftet 1900, dia 3 cm, _10865a_8d93720a3206134_lg.jpeg
988
Damfickur, silver, sekelskiftet 1900, dia 3 cm,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd amerikansk designer, askfat, patinerad metall och brunt glas, dekor av dam i baddräkt, _10868a_8d93720c6b2255c_lg.jpeg
991
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nilsson, Sigvard för Söwe Konst, Sövestad, bricka, teak, 1950-tal, _10871a_8d93720e6ffe437_lg.jpeg
994
Nilsson, Sigvard för Söwe Konst, Sövestad, bricka, teak, 1950-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,_10873a_8d93720fc2a8a18_lg.jpeg
996
Sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Reservoirpennor, 1 par, plast och metall, Parker, _10875a_8d937214617b6d7_lg.jpeg
998
Reservoirpennor, 1 par, plast och metall, Parker,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Manschettknappar, 4 par, metall, _10878a_8d937212947dbe1_lg.jpeg
1001
Manschettknappar, 4 par, metall,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sparbössa (!), horn med kopparmontage, sekelskiftet 1900_10886a_8d937313f242e1e_lg.jpeg
1009
Sparbössa (!), horn med kopparmontage, sekelskiftet 1900
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Tidskrift, Life, 19 oktober 1964, reportage om Kennedymordet,_10888a_8d9373153008831_lg.jpeg
1011
Tidskrift, Life, 19 oktober 1964, reportage om Kennedymordet,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig, _10901a_8d93738ad256aa1_lg.jpeg
1024
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mangelkorgar, 2 st samt korg med lock, rotting_10903a_8d93738c188b712_lg.jpeg
1026
Mangelkorgar, 2 st samt korg med lock, rotting
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Trofé, uppstoppad fasantupp (Phasianus colchicus) på sockel, _10908a_8d93738d50b0907_lg.jpeg
1031
Trofé, uppstoppad fasantupp (Phasianus colchicus) på sockel,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Verktygsväska, plåt, 1900-talets 1 hälft, _10909a_8d93738e1dce22d_lg.jpeg
1032
Verktygsväska, plåt, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, bronserad konstmassa, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, _10910a_8d93738ec0b7dcd_lg.jpeg
1033
Spegel, bronserad konstmassa, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sidenscarf, Christian Dior, _10911a_8d93738f744cdbd_lg.jpeg
1034
Sidenscarf, Christian Dior,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trådlösa hörlurar, SONY WH-CH 710N,_10913a_8d937390e193278_lg.jpeg
1036
Trådlösa hörlurar, SONY WH-CH 710N,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, skuret och bronserat trä, _10920a_8d9373fdec9d568_lg.jpeg
1043
Väggspegel, skuret och bronserat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trädgårdsurna, svärtat gjutjärn, m1900-talets 2 hälft, _10922a_8d9373ff7b33e38_lg.jpeg
1045
Trädgårdsurna, svärtat gjutjärn, m1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Modelljärnvägsstation, litograferad plåt, Hornby/Meccano no 3, cirka 1955, _10931a_lg.jpeg
1054
Modelljärnvägsstation, litograferad plåt, Hornby/Meccano no 3, cirka 1955,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953, _10934a_lg.jpeg
1056
Telefon Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,_10936a_lg.jpeg
1057
Isvattenkanna, nysilver med bakelithandtag, Mappin & Webb,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med belysning, Columbus, 1900-talets 2 hälft, _10942a_8d9374632595439_lg.jpeg
1065
Jordglob med belysning, Columbus, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jordglob med belysning, Räths Politiska, 1900-talets 2 hälft, _10943a_8d937462729e041_lg.jpeg
1066
Jordglob med belysning, Räths Politiska, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK