Laddar...

Sommarauktion

Visning:

Fredag 25/6 klockan 11.00 - 14.00, lördag 26/6 klockan 10.00 - 17.00, söndag 27/6 klockan 12.00 - 16.00

Sommarauktion
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,_10558a_lg.jpeg
677
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Trolle, Anne Marie för Royal Copenhagen, vas, delvis försilvrat porslin, Zenit,_10561a_lg.jpeg
678
Trolle, Anne Marie för Royal Copenhagen, vas, delvis försilvrat porslin, Zenit,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _10562a_lg.jpeg
679
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,_10563a_lg.jpeg
680
Overgaard, Regitze för Georg Jensen, hänge, sterlingsilver, "Infinity", design 2004,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Parti smycken och bijouterier,_10564a_8d934b47a584ff7_lg.jpeg
681
Parti smycken och bijouterier,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Minnesmynt, 3 + 2 st, 803 respektive 925/1000 silver, total vikt 97 gram,_10565a_8d934b49f5c6c48_lg.jpeg
682
Minnesmynt, 3 + 2 st, 803 respektive 925/1000 silver, total vikt 97 gram,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Schildt, Sebastian för Firma Svenskt Tenn, kanna, högglanspolerat tenn,_10566a_8d934bc22745c9e_lg.jpeg
683
Schildt, Sebastian för Firma Svenskt Tenn, kanna, högglanspolerat tenn,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Sedelklämmor, 3 st samt slipsnål, Tiffany & Co mm, _10567a_8d934b4bb54e296_lg.jpeg
684
Sedelklämmor, 3 st samt slipsnål, Tiffany & Co mm,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Reservoir- och bläckpennor, Cartier, St Dupont, Montblanc och Cross, _10568a_8d934b4d4f3bae1_lg.jpeg
685
Reservoir- och bläckpennor, Cartier, St Dupont, Montblanc och Cross,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Dokumentmapp, monogramcanvas med invändig läderfodring, Louis Vuitton "Monogram Poche Documents", _10569a_8d934bc93947e49_lg.jpeg
686
Dokumentmapp, monogramcanvas med invändig läderfodring, Louis Vuitton "Monogram Poche Documents",
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Kreditkortshållare, monogramcanvas , Louis Vuitton,_10570a_8d934bcb1a7375a_lg.jpeg
687
Kreditkortshållare, monogramcanvas , Louis Vuitton,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Axelremsväska, vaxad bomull med läderdetaljer, Barbour Wax Leather Mail Bag,_10571a_8d934bc732bb8c4_lg.jpeg
688
Axelremsväska, vaxad bomull med läderdetaljer, Barbour Wax Leather Mail Bag,
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill, _10572a_8d934bc4aa7b4f4_lg.jpeg
689
Dokumenthållare, svart läder, Dunhill,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll, _10573a_lg.jpeg
690
Ehrner, Anna för Kosta Boda, skålfat, glas, Atoll,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, Harlekin, _10574a_lg.jpeg
691
Olson, Axel, färglito, Harlekin,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Salto, Axel för Royal Copenhagen, kaffe/thekanna, porslin, modell "Salto", _10575a_lg.jpeg
692
Salto, Axel för Royal Copenhagen, kaffe/thekanna, porslin, modell "Salto",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Golvur, mahogny, 1900-talets 2 hälft,_10576a_lg.jpeg
693
Golvur, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Golvur, vitlackerat trä, 1800-tal,_10577a_lg.jpeg
694
Golvur, vitlackerat trä, 1800-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kähler, Nils, möjligen för Herman A Kähler Nästved, skål, glaserat stengods,,_10578a_lg.jpeg
695
Kähler, Nils, möjligen för Herman A Kähler Nästved, skål, glaserat stengods,,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Isphahan, _10579a_lg.jpeg
696
Matta, semiantik Isphahan,
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Avslutad
Matta, semiantk Senneh,_10580a_lg.jpeg
697
Matta, semiantk Senneh,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,_10581a_lg.jpeg
698
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft, _10582a_lg.jpeg
699
Salongsbord med klaffar, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1960-70-tal, skulptur, delvis glaserat lergods, dam med solhatt, _10583a_8d934c906e4d7df_lg.jpeg
700
Okänd konstnär, 1960-70-tal, skulptur, delvis glaserat lergods, dam med solhatt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, efter honom, bricka/brickbord, laminat på metallställning,_10584a_8d9366205987036_lg.jpeg
701
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, efter honom, bricka/brickbord, laminat på metallställning,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Stoopendahl, Mosse, olja, bofinkar i träd,_10585a_8d934c4318bcf66_lg.jpeg
702
Stoopendahl, Mosse, olja, bofinkar i träd,
Slutpris2 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, duellscen,_10586a_8d934c4b03beb42_lg.jpeg
703
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, duellscen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Ollers, Edvin för Schreuder & Olsson, väggspegel, tenn, _10587a_8d934c489824919_lg.jpeg
704
Ollers, Edvin för Schreuder & Olsson, väggspegel, tenn,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Broderi med metallapplikationer, 1900-talets 2 hälft, häst med ryttare, etikett från Art Forum Singapore, _10588a_8d934cd081322c0_lg.jpeg
705
Broderi med metallapplikationer, 1900-talets 2 hälft, häst med ryttare, etikett från Art Forum Singapore,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Suchy, John, gicléetryck i 3D, "Blimps over Midtown, NYC", _10589a_8d934cd3ddd7c43_lg.jpeg
706
Suchy, John, gicléetryck i 3D, "Blimps over Midtown, NYC",
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Takampel, mässing med (senare?) glaskupa, möjligen osmanska riket, sekelskiftet 1900, _10590a_8d934cd5d2977c9_lg.jpeg
707
Takampel, mässing med (senare?) glaskupa, möjligen osmanska riket, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd designer för Crystal d'Arques, glasservis, cirka 65 delar, _10591a_8d934cd83387646_lg.jpeg
708
Okänd designer för Crystal d'Arques, glasservis, cirka 65 delar,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)_10592a_lg.jpeg
709
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, skål, glas, _10593a_lg.jpeg
710
Okänd konstnär, skål, glas,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,_10594a_lg.jpeg
711
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Matta, old/semiantk Shiraz (?), _10596a_lg.jpeg
712
Matta, old/semiantk Shiraz (?),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Salongsmöbel, 4 delar, valnöt med intarsia, bord samt 4 stolar, _10595a_lg.jpeg
713
Salongsmöbel, 4 delar, valnöt med intarsia, bord samt 4 stolar,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Matta, semiantik Ersari med bönenisch,_10597a_lg.jpeg
714
Matta, semiantik Ersari med bönenisch,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,_10598a_lg.jpeg
715
Okänd designer för IKEA, taklampa, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak, _10599a_lg.jpeg
716
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900, _10600a_lg.jpeg
717
Oljelampa (?), mässing, Indo-persisk, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt, _10601a_lg.jpeg
718
Stol, vitlackerat trä, provinsarbete i senbarock, 1700-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Relief, gips, 1900-talets 2 hälft, Sant Olof (Olav), _10602a_8d934d02f9176bf_lg.jpeg
719
Relief, gips, 1900-talets 2 hälft, Sant Olof (Olav),
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bordsfotogenlampa, serpenstinsten, mässing och glas, sekelskiftet 1900, _10603a_8d934d05a525f24_lg.jpeg
720
Bordsfotogenlampa, serpenstinsten, mässing och glas, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer, bordslampor, 1 par, glas, art-déco, 1920-tal, _10604a_8d934d079f2b7c1_lg.jpeg
721
Okänd designer, bordslampor, 1 par, glas, art-déco, 1920-tal,
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Villon, Jacques, efter honom, färglito, "Composition aux ballons", _10605a_8d934cdb54339cd_lg.jpeg
722
Villon, Jacques, efter honom, färglito, "Composition aux ballons",
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Apotekskärl, 2 st, brun glasmassa med trälock, 1900-talets 1 hälft, _10606a_8d934d0a0835df7_lg.jpeg
723
Apotekskärl, 2 st, brun glasmassa med trälock, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Tvärflöjt, nysilver, VITO, _10607a_8d934d0e0b288f8_lg.jpeg
724
Tvärflöjt, nysilver, VITO,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.