Takampel, grönt glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11697a_8d94d38d56f2025_lg.jpeg
Takampel, grönt glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11698a_8d94d38e4dae413_lg.jpeg
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, bärnstensfärgat glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11699a_8d94d38f1dee6aa_lg.jpeg
Takampel, bärnstensfärgat glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage, _11702a_8d94d3d7cff35ff_lg.jpeg
Vas, så kallad strutvas, rödtonat glas med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, skuren ek, 1700-tal (?), stående man (Överstepräst?),_11713a_8d94d37d0a4e73b_lg.jpeg
Skulptur, skuren ek, 1700-tal (?), stående man (Överstepräst?),
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Biltuta, mässing, TE eller ET "Central Python", Frankrike 1910-20-tal, _11714a_8d94d3992bf5192_lg.jpeg
Biltuta, mässing, TE eller ET "Central Python", Frankrike 1910-20-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parasoller, 4 st, trä, metall och textil, _11716a_8d94d37874d70b9_lg.jpeg
Parasoller, 4 st, trä, metall och textil,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dockhuvud, bisquit, Armand Marseille 390n 3,_11717a_8d94d39b9fafad2_lg.jpeg
770
Dockhuvud, bisquit, Armand Marseille 390n 3,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skräddarsax, smide med mässingshnadtag, _11718a_8d94d39e509b8aa_lg.jpeg
771
Skräddarsax, smide med mässingshnadtag,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti daguerro/ambrotypier, 5 st, _11720a_8d94d3dce043cd0_lg.jpeg
Parti daguerro/ambrotypier, 5 st,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bonbonnière, porslin, Erns Bohne & Söhne, Rudelstadt, 1910-20-tal, i form av kvinna med luta,_11722a_8d94d3dfd57e33b_lg.jpeg
775
Bonbonnière, porslin, Erns Bohne & Söhne, Rudelstadt, 1910-20-tal, i form av kvinna med luta,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Relief, gips, 1900-talets 2 hälft, Sant Olof (Olav), _11737a_lg.jpeg
Relief, gips, 1900-talets 2 hälft, Sant Olof (Olav),
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,_11743a_8d94d3efee77659_lg.jpeg
796
Herrarmbandsur, 3 st, Movado Bold, Swatch samt Salvi, manschettknappar, 4 par, samt sidenslipsar, 7 st, Pierre Cardin, Brioni mm,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Herrbetjänt, bonad bok, Fratelli Reguetti, 1900-talets mitt, _11746a_8d94d413f50bed1_lg.jpeg
799
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Högrock, svarvat trä, 1800-tal, _11747a_8d94d3d56adbf1d_lg.jpeg
800
Högrock, svarvat trä, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fasadskylt, bemålat gjutjärn och koppar (?), 1900-talets 1 hälft, _11749a_8d94d4484d92564_lg.jpeg
802
Fasadskylt, bemålat gjutjärn och koppar (?), 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Altarljusstake, skuret och bemålat trä, antagligen Italien, sekelskiftet 1900, _11752a_8d94d412bc8aa1b_lg.jpeg
805
Altarljusstake, skuret och bemålat trä, antagligen Italien, sekelskiftet 1900,
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Schatull, svärtat trä med mässingsbeslag, sekelskiftet 1900, intarsiadekor i mässing, sköldpadd och pärlemor i André Charles Boulles art, _11753a_8d94d44d10d6e91_lg.jpeg
806
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,_11759a_8d94d420d756be2_lg.jpeg
812
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft_11761a_8d94d40981c8e96_lg.jpeg
814
Väggspegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti LP-skivor, pop och rock, _11462a_8d94c2e61f5d99d_lg.jpeg
816
Stort parti LP-skivor, pop och rock,
Slutpris4 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,_11767b_8d94dbfa3e89aa1_lg.jpeg
821
Ander, Gunnar för Ystad Metall, paraplyställ, svartlackerat smide och mässing,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ystad Metall, 1900-talets 1 hälft,_11769a_8d94dbfbb29d168_lg.jpeg
823
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Näsduk, tryckt textil, framställd till (den inställda) olympiaden i Helsingfors 1940, _11770a_8d94dbfd88b84be_lg.jpeg
824
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Filmkameror, 2 st; Bolex Paillard, Beaulieu Reflex samt stillbildskamera Minolta, _11774a_8d94dc0edd9a2bc_lg.jpeg
828
Filmkameror, 2 st; Bolex Paillard, Beaulieu Reflex samt stillbildskamera Minolta,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vinback, bemålat trä, Kjaer & Sommerfeldt, Köpenhamn,_11775a_8d94dc61061679b_lg.jpeg
829
Vinback, bemålat trä, Kjaer & Sommerfeldt, Köpenhamn,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp med silverkrycka, jugend, 1900-talets början, dekor av blommor, _11778a_8d94dcb5eee3675_lg.jpeg
832
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK