Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,_11341a_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Obstlertunna, delvis glaserat stengods, Steingutfabrik Merkelbach & Wick AG, sekelskiftet 1900, _11342a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,_11355a_lg.jpeg
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sänghimmel, förgylld metall, empirestil, 1800-talets slut, _11357a_lg.jpeg
Sänghimmel, förgylld metall, empirestil, 1800-talets slut,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, bambu med silverbeslag, dekor av runor mm efter original på Jellingestenen,_11372a_8d94b59e9e4f243_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Herdestav, trä med metallbeslag, 1800-tal, _11373a_8d94b5a01e03ca5_lg.jpeg
Herdestav, trä med metallbeslag, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stilettkäpp, trä och horn med metallbeslag, _11374a_8d94b5a7ff36f19_lg.jpeg
Stilettkäpp, trä och horn med metallbeslag,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Quistgaard, Jens Harald, spatserkäpp, palisander med läderrem, _11375a_8d94b5a913ea4e1_lg.jpeg
Quistgaard, Jens Harald, spatserkäpp, palisander med läderrem,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Käpp, bemålat trä och horn med mässingsbeslag, 1800-talets mitt,_11376a_8d94b5a9f802455_lg.jpeg
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Käpp, hajryggrad (!) och ben, _11377a_8d94b5ab053eeeb_lg.jpeg
Käpp, hajryggrad (!) och ben,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,_11378a_8d94b5ac0be07bf_lg.jpeg
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början, _11379a_8d94b5ad479d4ec_lg.jpeg
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, horn, antagligen oryx, _11380a_8d94b5ae5ca4d78_lg.jpeg
Käpp, horn, antagligen oryx,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft, _11381a_8d94b68575964a7_lg.jpeg
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,_11382a_8d94b6867d8ee9b_lg.jpeg
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig, _11383a_lg.jpeg
Besticksuppsättning, nysilver, svensk spetsig,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Ystad Metall, kandelabrar för 2 ljus, 1 par, 1920-30-tal, _11386a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt, _11392a_lg.jpeg
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft, _11394a_lg.jpeg
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter, _11396a_lg.jpeg
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo", _11400a_lg.jpeg
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal, _11401a_8d94b687bc4cc51_lg.jpeg
Nilavilakku, brons, Sydindien, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, Weterstrand, Töreboda_11415a_8d94b8f3b0fc4f3_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, Weterstrand, Töreboda
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt, _11416a_8d94b8f47f4da05_lg.jpeg
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,_11421a_lg.jpeg
Hundkoppel (?), läder och metall, Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal, _11424a_lg.jpeg
Besman, svarvat trä och smide, 16-1700-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa, _11425a_lg.jpeg
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt, _11427a_lg.jpeg
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Käpp, papyrus med elfenbenskrycka, viktoriansk, 1800-talets 2 hälft, _11432a_lg.jpeg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),_11433a_lg.jpeg
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, glasyrprov, 8 st, delvis glaserat stengods,_11434a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, glasyrprov, 9 st, delvis glaserat stengods, _11435a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal, _11437a_lg.jpeg
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Mekanisk leksak, litograferad plåt, Karl Arnold, Nürnberg 1950-60-tal, dekor av bi, _11453a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, _11455a_lg.jpeg
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål, _11459a_lg.jpeg
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,_11461a_lg.jpeg
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft, _11463a_8d94c246b70189c_lg.jpeg
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal, _11464a_8d94c24a6ae10af_lg.jpeg
Relief, skuret trä, Indien, 1900-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft, _11465a_8d94c25161a66dc_lg.jpeg
Golvur, ek, England George IV, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Astronomiskt teleskop i låda, COCO, _11466a_8d94c265a0db343_lg.jpeg
Astronomiskt teleskop i låda, COCO,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe, _11467a_8d94c27b386869f_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal, _11468a_8d94c288926d253_lg.jpeg
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),_11469a_8d94c29c13f9804_lg.jpeg
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Spelmaskin, Jennings Sun Chief, 25 cent,_11470a_8d94c2e98434516_lg.jpeg
Spelmaskin, Jennings Sun Chief, 25 cent,
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Skrin, trä, allmogearbete, 1800-tal, dekor av karvsnitt, _11476a_lg.jpeg
Skrin, trä, allmogearbete, 1800-tal, dekor av karvsnitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, badrumsskåp, lackerad metall, _11485b_8d94c330deee87c_lg.jpeg
Okänd designer, 1950-60-tal, badrumsskåp, lackerad metall,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slaga samt hästsko, trä, allmogearbeten,_11494a_8d94c36376bbb2d_lg.jpeg
Slaga samt hästsko, trä, allmogearbeten,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK