Montage till bålskål, nysilver, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1900, _11496a_8d94c40e31e74f3_lg.jpeg
Montage till bålskål, nysilver, antagligen Tyskland, sekelskiftet 1900,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kanna, tenn, 1900-tal, bukig med uppsvängd hänkel, _11497a_8d94c40291710c8_lg.jpeg
Kanna, tenn, 1900-tal, bukig med uppsvängd hänkel,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Shackpjäser, 32 st. bonat trä, 1900-talets slut, _11498a_8d94c4015ec9d40_lg.jpeg
Shackpjäser, 32 st. bonat trä, 1900-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Boyesen, Kaj, nötknäckare, 3 st, trä, _11525a_lg.jpeg
Boyesen, Kaj, nötknäckare, 3 st, trä,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,_11531a_8d94c54c7099954_lg.jpeg
Bäcken, tenn, Birch & Villers, London, omkring 1780,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti seldonsbeslag, metall, antagligen England, 18-1900-tal, _11532a_8d94c5577c879dd_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Form för inbakade äppelskivor, mässing, Danmark, 1800-tal,_11533a_8d94c55414bac97_lg.jpeg
Form för inbakade äppelskivor, mässing, Danmark, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,_11541a_8d94c58e8ad8a03_lg.jpeg
Westman, Marianne för Rörstrand, burk, stengods med teaklock,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tobaksskrin, kamferträ med tennintarsia, antagligen Pakistan, _11545a_8d94c619488f528_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti porslin mm, Kina och Japan, 18-1900-tal, _11546a_8d94c61a6e6ed6e_lg.jpeg
Parti porslin mm, Kina och Japan, 18-1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Servex, flask/glasställ, teak med mässingsbeslag, 1960-tal, _11551a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 000 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,_11553a_lg.jpeg
Ljusstake, mässing, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, trä och metall, antagligen Danmark, 1800-talets 1 hälft, _11554a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skeppsmodell, delvis bemålat trä, 3-mastat segelfartyg, "Dorade",_11555a_lg.jpeg
Skeppsmodell, delvis bemålat trä, 3-mastat segelfartyg, "Dorade",
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fartygsmodell, trä och textil, antagligen Tyskland, 1900-talets början eller första hälft, _11558a_lg.jpeg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Fartygsmodell, trä och textil, _11559a_lg.jpeg
Fartygsmodell, trä och textil,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben, _11564a_lg.jpeg
Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord, _11568a_8d94c65627d9d22_lg.jpeg
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tidningen Rekord, nr 12, april 1961_11572a_8d94cf038bbb31a_lg.jpeg
Tidningen Rekord, nr 12, april 1961
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal, _11580a_lg.jpeg
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1700-tal, _11592a_8d94d08966fa2b1_lg.jpeg
Ljusstakar, 1 par, mässing, 1700-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Strykjärn, mässing med trähandtag, 17-1800-tal, _11593a_8d94d08a577e48e_lg.jpeg
Strykjärn, mässing med trähandtag, 17-1800-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kruthorn, horn och trä med mässingsbeslag, 1800-tal, _11594a_8d94d0936e4064a_lg.jpeg
Kruthorn, horn och trä med mässingsbeslag, 1800-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kruthorn, horn, ben och trä med mässingsbeslag, 1700-tal, _11595a_8d94d0944d1c6cd_lg.jpeg
Kruthorn, horn, ben och trä med mässingsbeslag, 1700-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck,_11616a_lg.jpeg
Piedestal, bronserat trä och stuck,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Stefan (Paul), egen verkstad Hishult, kandelaber till 3 ljus, sterlingsilver, granit och körsbärsträ,_11622a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900, _11625a_lg.jpeg
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti delvis äldre kameror mm,_11640a_8d94d18ffcdc2c0_lg.jpeg
Parti delvis äldre kameror mm,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Broderi med metallapplikationer, 1900-talets 2 hälft, häst med ryttare, etikett från Art Forum Singapore, _11650a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, mässing med (senare?) glaskupa, möjligen osmanska riket, sekelskiftet 1900, _11651a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Rustningsreplikor, 2 st, kopior after romerska förebilder Lorica Segmentata (lamellpansar) respektive Hamata (ringbrynja)_11652a_lg.jpeg
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, rullvagn, krom med dubbla, frostade glasskivor,_11653a_lg.jpeg
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak, _11656a_lg.jpeg
Okänd designer för NYGE-Verken, Nyköping, väggspegel teak,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti äldre leksaker mm,_11668a_8d94d30a137505d_lg.jpeg
Parti äldre leksaker mm,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti leksaker, plysch, Steiff, _11669a_8d94d34de1af1c5_lg.jpeg
Parti leksaker, plysch, Steiff,
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût, _11673a_lg.jpeg
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,_11674a_lg.jpeg
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampa, onyx med förgylld metalldekor, sekelskiftet 1900, glasskärm med etsad dekor,_11675a_lg.jpeg
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft, _11677a_lg.jpeg
Skrin, mässingsklätt trä, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vägglampetter, 1 par, förgylld metall på träplattor, _11679a_8d94d2f0628c939_lg.jpeg
Vägglampetter, 1 par, förgylld metall på träplattor,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti långpipor mm, mestadels 1800-tal, _11682a_8d94d2f287bd683_lg.jpeg
Parti långpipor mm, mestadels 1800-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Homann, Johann Baptist, karta, kopparstucken och delvis handkolorerad, "Scandinavia completens..", omkring 1720, _11683a_8d94d30338a094b_lg.jpeg
Homann, Johann Baptist, karta, kopparstucken och delvis handkolorerad, "Scandinavia completens..", omkring 1720,
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti fiskeutrustning, fiskespö, rullar mm,_11690a_8d94d351d842029_lg.jpeg
Parti fiskeutrustning, fiskespö, rullar mm,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900, _11691a_8d94d3547add1a9_lg.jpeg
Väggplåt, mässing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti äldre dockor mm, _11692a_8d94d38a0ac28d2_lg.jpeg
Parti äldre dockor mm,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,_11694a_8d94d37721b07ee_lg.jpeg
Banjobarometer, mahogny, sekelskiftet 1900, Walterston & Co, Edinburgh,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11695a_8d94d38b4964b90_lg.jpeg
Takampel, blått glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Takampel, rött glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, _11696a_8d94d38c5099bfd_lg.jpeg
Takampel, rött glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK