42 Bärsked, silver, dobbeltriflet (gammaldansk) modell, 1800-talets 2 hälft,

11823a_med.jpeg
  • 11823a_sm.jpeg
  • 11823b_sm.jpeg
  • 11823c_sm.jpeg
  • 11823d_sm.jpeg

invändigt förgylld, graverad dekor av smultron, stämplad Anton Michelsen Köpenhamn 1880, guardeinstämpel för Simon Groth, l 28 cm, vikt 95 gr

Värdering400 - 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)50 SEK