22 Jacobsen, Arne för Fritz Hansen, stol, svartlackerat böjträ på tre stålben, "Myran"

11803a_8d955c0e2261ce7_med.jpeg
  • 11803a_8d955c0e2261ce7_sm.jpeg
  • 11803b_8d955c0e44b82a0_sm.jpeg
  • 11803c_8d955c0e6ce47fc_sm.jpeg

modellnummer FH 3100, design 1952, detta exemplar från 1960-tal, bruksslitage

    Värdering1 100 - 1 200 SEK
    Slagavgift (inkl. moms)50 SEK